PTT Ve MYK Protokol İmzaladı! Postacı, Kurye ve Kargoculara Mesleki Yeterlilik Kazandırılacak

Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT) arasında protokol imzalandı. Bununla beraber postacılar ile kurye ve kargo dağıtım elemanlarına mesleki yeterlilik kazandırılacağı bildirildi... İşte PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in açıklamalarından satır başları...

GÜNDEM 21.05.2019, 18:15
PTT Ve MYK Protokol İmzaladı! Postacı, Kurye ve Kargoculara Mesleki Yeterlilik Kazandırılacak

Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT) arasında imzalanan protokole göre; postacılar ile kurye ve kargo dağıtım elemanlarına mesleki yeterlilik kazandırılacağı bildirildi.

Düzenlenen imza törenine ise; Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan ile PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik katılım sağladı.

Bu mesleklerin önemi hakkında açıklama yapan Adem Ceylan açıklamasında ise;

"Bugün itibarıyla 629 bin kişi mesleki yeterlilik belgesine kavuştu.

"Nitelikli iş gücünü vatandaşlarımıza sunmak amacıyla yola çıktık. Bu iki meslekten 82 milyon vatandaşımız sıklıkla hizmet alıyor. Dolayısıyla bu mesleklerin standartlarının belirlenmesi büyük önem taşıyor." dedi.

Konuya yönelik olarak açıklamada bulunan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ise;

"179 yıldır vatandaşına güvenilir ve hızlı hizmet sunan PTT, bugün posta ve kargo dağıtım elemanlarımızı çok daha başarılı olmaları için kıymetli bir protokol imzaladı.

Kadim tarihimizde bu görevi üstlenen ulaklarımız en çalışkan, en namuslu, en başarılı insanlardan oluşurdu. Varılacak yere hızlı ulaşsın diye ulaklar uzun boylu ve hızlı koşan vatandaşlardan seçilirdi.

Bugün daha ileri attığımız adımlarla, MYK'nın yetkinliği içinde postacılarımızın ve kargo dağıtım elemanlarımızın yeterliliği tescillenecek. Çok daha iyi şekilde kamuya hizmet edeceğiz.

Yapılan hizmetlerin memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Kurumumuz 829 ulusal mesleğe meslek standardını hazırlayarak yürürlüğe koydu. 629 bin kişi mesleki yeterlilik belgesini aldı" dedi.

Yorumlar (0)