PYD'liler tünel kazmaya devam ediyor

PYD/PKK terör örgütü, TSK tarafından Fırat'ın doğusuna yapılması planlanan operasyonda İHA ve SİHA'ların hedefi olmamak için her yere tünel ve hendek kazmaya devam ediyor.

GÜNDEM 18.12.2018, 16:12
PYD'liler tünel kazmaya devam ediyor

TSK tarafından, Fıratın doğusuna yapılacak operasyonun korkusu PYD/PKK teröristlerini iyice sarmış durumda... Yapılacak operasyonlardan iyice korkan teröristler her yere tünel kazmaya devam ediyor. 

Suriye iç savaşının ardından PKK/PYD'li teröristler, Şanlıurfa ile Şırnak arasındaki sınır hattının Suriye tarafındaki topraklarda kontrolü ele geçirdi. Birçok noktayı diğer terör örgütlerinden aldıktan sora Arap ve farklı etnik kökenli Suriyelileri göçe zorlayarak bulundukları bölgelere Kürt kökenlileri yerleştirerek nüfusun demografik yapısını bozan teröristler, ilan ettikleri sözde üç kanton olan Cezire, Kobani ve Afrin’in birleştirmek için geçmiş dönemde çeşitli denemeler yaptı. Türkiye’nin 2016 yılında düzenlediği Fırat Kalkanı Harekatı ile Fırat Nehrinin batısına geçmeleri engellenen teröristlerin, sözde Afrin kantonu bölgesi de Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerden arındırılarak özgürleştirildi.

Yorumlar (0)