Rabia Naz'ın Ölümüyle İlgili Meclis Araştırması İstendi

TBMM Başkanlığı'na Rabia Naz'ın şüpheli ölümüne ilişkin, Ak Parti Milletvekili Nurettin Canikli araştırma önergesi istedi.

GÜNDEM 19.04.2019, 17:13
Rabia Naz'ın Ölümüyle İlgili Meclis Araştırması İstendi

AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli'nin Meclis Başkanlığı'na verdiği araştırma önergesinin gerekçesinde, Giresun'un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018 tarihinde evinin önünde yaralı şekilde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz'la ilgili kamuoyunda çeşitli tartışmaların yaşandığına dikkat çekildi.

Çocukların Yaşam Hakkı Korunsun Talebi

Çocukların yaşam hakkının korunması ile ilgili yaşanan sorunların tespit edilmesi, alınması gereken tedbirlerin belirlenmesinin büyük önem taşıdığı belirtilen açıklamada, özellikle şüpheli çocuk ölümlerinin kamuoyunda derin yaralar açtığı ve geleceğin teminatı olan çocukların her türlü hak ve hukukunun korunmasının amaçlandığı kaydedildi.

Ne Olmuştu?

1 yıl önce Giresun Eynesil'deki evinin önünde yaralı bulunan Rabia Naz Vatan hastanede hayatını kaybetti. 11 yaşındaki Rabia Naz'ın ölümü hala aydınlatılamadı. Soruşturma sürerken, HSK konuya ilişkin müfettiş görevlendirdi.

Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için hastaneye sevki istendi. Görele Sulh Ceza Hakimliği'nin Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk ederek, 3 hafta süreyle gözlem altında tutulmasına karar verdiği Şaban Vatan, "Ben kızını, canını kaybetmiş bir babayım" diye konuştu.

Yorumlar (0)