Referandum İçin Seçmen Listeleri Askıya Çıkarılıyor

16 Nisan 2017'de yapılacak olan anayasa değişikliği referandumu için seçmen listeleri askıya çıkıyor. Seçmen listeleri ne zamana kadar askıda kalacak? Haberimizde...

Referandum İçin Seçmen Listeleri Askıya Çıkarılıyor

Yüksek Seçim Kurulu'nun 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği referandum takvimine göre; seçmen listeleri bugün askıya çıkıyor. Listeler 26 Şubat 2017'ye kadar askıda kalacak. 

AA'nın haberine göre; YSK tarafından referandum için hazırlanan seçim takvimi uygulanmaya başlandı. Seçim takvimine göre; muhtarlıklarda seçmen listeleri bugün askıya çıkarılıyor. Tutuklu ve hükümlüler için de seçmen listeleri askıya çıkarılacak ve itirazlar doğrultusunda güncellenecek. 

Yurt dışı seçmen kütükleri ise www.ysk.gov.tr adresinde yine bugün ilan edilecek. Seçmen kayıtlarının sorgulanma işlemleri de bugünden itibaren YSK resmi sitesi aracılığıyla yapılabilecek.

Muhtarlıklarda bulunan listeler 26 Şubat 2017'de kaldırılacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE