Referandum Programlarını İki Parti Ayrı Ayrı Gerçekleştirecek

Başbakan Binali Yıldırım gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve çeşitli açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım açıklamasında iki partinin referandum programlarını ayrı ayrı gerçekleştireceğini ifade etti.

GÜNDEM 22.02.2017, 16:59
Referandum Programlarını İki Parti Ayrı Ayrı Gerçekleştirecek

Başbakan Yıldırım gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulunarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Başbakan Binali Yıldırım'a MHP ile ortak referandum kampanyası soruldu. Bunun üzerine Başbakan Yıldırım "Programları AK Parti olarak biz ayrı yapacağız, onlar ayrı yapacaklar. Belki süreç içerisinde, hangi formatta olacağını şu anda söyleyemem ama bir iki programda beraber olabiliriz. Bu da yine karşılıklı mutabakat çerçevesinde olacak ama prensipte kampanyayı her iki parti de ayrı sürdürecek." dedi.

TERÖRLE MÜCADELE EDEN ETKİN ÜLKE TÜRKİYE'DİR

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım terörle mücadele konusuna da değindi. Terörle mücadele hakkında çeşitli açıklamalar yapan Başbakan Yıldırım şu ifadeleri kullandı;

"Türkiye, terör örgütüyle özellikle de DEAŞ ile en etkin mücadele eden, lafını yapmayan, gerçek anlamda mücadele yapan ülke olduğunu bütün dünyaya gösterdi." 

Ayrıca Başbakan Yıldırım 3 bin civarında DAEŞ mensubunun etkisiz hale getirildiğini gazetecilerle paylaştı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)