Reina Saldırganı Abdulkadir Masharipov Tutuklandı!

Yılbaşı gecesinde Reina gece kulübüne saldırı düzenleyerek 39 kişiyi katleden Abdulkadir Masharipov gelen son bilgilere göre tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜNDEM 11.02.2017, 19:25 11.02.2017, 19:33
Reina Saldırganı Abdulkadir Masharipov Tutuklandı!

Ortaköy'de yılbaşı gecesi düzenlenen terör saldırısının faili olarak yakalana Abdulgadir Masharipov'un, tutuklanması talebiyle sevk edildiği hakimlikteki sorgusunun tamamlanmasının ardından cezaevine sevk edildi.

İstanbul Esenyurt'ta saklandığı ev içerisinde 16 Ocak'ta yakalanan Masharipov'un, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesinde bulunan  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işlemlerinin tamamlandığı ifade edildi.

Hakimlikte ise Masharipov'un, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek, silahlı terör örgütüne üye olmak, nitelikli şekilde birden fazla kişiyi öldürme sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermilerin satın alınması, taşınması, bulundurulması suçlarından tutuklu yargılanacağı belirtildi.

SORGU SONRASI TUTUKLU

Ayrıca düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin 25'i yabancı uyruklu olurken  11'i Türkiye vatandaşı ve biri de hem Belçika hem Türkiye vatandaşı olarak biliniyordu. Düzenlenen bu hain saldırıyı ise IŞİD terör örgütünün üstlendiği açıklanmışt.

Masharipov tutuklanmasının hemen ardından üstün güvenlik önlemleri altında cezaevine sevk edilirken Araç konvoyu oluşturuldu ve zırhlı araçlardan duvarlar örüldü.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)