Resmi açıklama geldi: 31 Mayıs tarihine kadar ertendi!

Resmi açıklama geldi: 31 Mayıs tarihine kadar ertendi!

Koronavirüsü önlemleri kapsamında Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde bulunan konaklama tesisleri hakkında Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz'dan resmi açıklama geldi. Başkan Yılmaz daha önce 30 Nisan'a kadar ertelenen tarihin corona virüsü önlemleri kapsamında 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını duyurdu.

Corona virüsü önlemleri kapsamında tatil yerlerinde hizmet veren konaklama tesisleri açılış tarihi ertelenmişti.

RESMİ AÇIKLAMA BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ'DAN GELDİ

Her sene turistlerin akın ettiği Çanakkale’nin Bozcaada ilçesindeki konaklama tesislerin hizmet tarihi hakkında daha önce Bozcaada Belediyesi ile Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu (BOZTİD) tarafından 30 Nisan tarihine kadar kapatılması kararını vermişi. Alınan karar sonrasında yeni açıklama Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz'dan geldi.

Resmi açıklama geldi: 31 Mayıs tarihine kadar ertendi!

31 MAYIS TARİHİNE KADAR ERTLENDİ

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Değerli Bozcaada’lı hemşehrilerim, Bozcaada Belediye Başkanlığı ve Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu arasında varılan tam mutabakat neticesinde; Viral yayılmanın engellemesini sağlamak ve sosyal yalıtımı destekleyebilmek amacıyla daha önceki mutabakatla tedbiren 30 Nisan’a kadar geçerli olması öngörülen Belediye Başkanlığımız tarafından, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 38. madde m bendine istinaden ilçemizdeki tüm konaklama tesislerinin tedbiren geçici olarak faaliyetlerinin durdurulması uygulaması; görülen lüzum üzerine, 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Ada kendi öznel şartları nedeniyle zorluklara alışkındır ve hep beraber dayanışarak bu çetin süreci sağlıkla tamamlayabileceğimize inancımız tamdır. Halkımıza ve işletmelerimize önemle duyurulur” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.