Resmi Gazete'de Yayımlandı! Kritik Yaz Saati Uygulaması

2 Ekim 2018 Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararına göre yaz saati uygulaması kararına devam edileceği duyuruldu. İşte Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına yönelik tüm detaylar.

GÜNDEM 02.10.2018, 08:22 02.10.2018, 08:44
Resmi Gazete'de Yayımlandı! Kritik Yaz Saati Uygulaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayımlanan detaylara göre; Yaz saati uygulamasına devam edileceği ifade edildi.

Kararına göre yaz saati uygulaması kararına devam edileceği duyuruldu. İşte Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına yönelik tüm detaylar.

Yayılanan detaylarda ise;

"Gün ışığından daha fazla yararlanılması amacıyla yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine karar verildiği ve ekli kararın yürürlüğe konulmasına 697 sayılı günün yirmi dört saate taksimine dair kanunun 2 nci maddesi gereğince karar verilmiştir." denildi.

İleri saat uygulaması:

"Gün ışığından daha fazla yararlanılması nedeniyle bütün yurtta uygulanacak mevcut ileri saat uygulamasının (tüm yıl yaz saati, GMT+3), her yıl ve yıl boyu sürdürülmesine karar verildiği belirtildi."

Ayrıca yürürlükten kaldırılan düzenleme ise şu şekilde;

"Gün ışığından daha fazla yararlanılması amacıyla yaz saati uygulaması hakkındaki 23/10/2017 tarihli ve 2017/10921 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı yürürlükten kaldırılmıştır."

Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı karar metni ise şu şekilde;

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)