Reyhanlı'da Ölü Sayısı 2 Oldu

Hatay'ın Reyhan ilçesine düzenlenen roketli saldırılarda ölen vatandaşlarımızın sayısı 2'ye çıktı. Valilik 2'si ağır olmak üzere 16 vatandaşımızın tedavi altına alındıklarını açıkladı. Atılan füzelerle alakalı olarak incelemelerin devam ettiği açıklanırken sınır ötesinde zaman, zaman hareketlilik yaşandığı açıklandı.

Reyhanlı'da Ölü Sayısı 2 Oldu

Hatay'ın Reyhan ilçesine sınır ötesinde bulunan PKK/YPG terör örgütleri tarafından düzenlenen roketli saldırıalrda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 2 oldu. Valilik tarafından yapılan açıklamada ise 2'si ağır 16 vatandaşımzıın tedavi altına alındıkları açıklandı. Diğer yandan atılan füzelerle alakalı olarak füzelerin düştükleri yerlerde incelemelere devam edildiği belirtildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAYINLADI

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınır ötesinde devam eden harekatlarda ise hız kesilmediği belirtildi. Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada; Reyhanlı'ya yapılan roketli saldırılarda ise Rıfat Sinirli'nin ardından 1 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklanırken ismi henüz öğrenilemedi. Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamalarda ise Reyhanlı'ya yapılan roketli saldırı hakkında; "2 Şubat'ta Afrin bölgesinden PYD/PKK/KCK/YPG örgütü tarafından Reyhanı ilçemize 11:00 saatlerinde 3 adet, saat 13:50 sularında 3 adet olmak üzere toplam 6 adet askeri mühimmat atılmış olup askeri mühimmatın 3'ü ilimiz Reyhanlu İlçe merkezine ve 3'ü ise ilçe dışına boş araziye düşerek infilak etmiştir. İlçe merkezine düşen 3 adet askeri mühimmatın infilak etmesi sonucunda ise 2 vatandaşımız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş. 2'si ağır yaralı olmak üzere 16 vatandaşımız ise yaralı olarak ilimizdeki çeşitli hastanelere sevk edilerek tedavi altına alınmıştır." ifadelerine yer verildi. 

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 17:58
YORUM EKLE