Rize'de Kaybolan Çocuklar Selim Ve Barış Bulundu! Rize Valisi Kemal Çeber Açıklama Yaptı

Rize, Fındıklı'da dün akşam saatlerinde parkta oyun oynarken bir anda ortadan kaybolan 4 yaşındaki Selim Yağız Özkan ve 5 yaşındaki Barış Yıldırım'dan güzel haber geldi.. Çocukların bulunduğu açıklandı.

GÜNDEM 02.05.2019, 10:38 02.05.2019, 10:48
Rize'de Kaybolan Çocuklar Selim Ve Barış Bulundu! Rize Valisi Kemal Çeber Açıklama Yaptı

Rize'nin Fındıklı ilçesi Merkez mahallesinde evlerinin önünde bulunan parkta oyun oynayan Selim Yağız Özkan ile Barış Yıldırım 1 Mayıs 2019 tarihinde (dün) kayboldu.

Selim Yağız Özkan ile Barış Yıldırım'ın yakınları çevrede çocukları aradı ancak bulamayınca polislere ihbar edildi.

BÖLGEYE JAK, AFAD VE AKUT SEVK EDİLDİİ

Polis ekipleri ise Jandarma Arama kurtarma ile AFAD ve AKUT ekiplerini bölgeye sevk etti ve polislerle beraber vatandaşların yoğun katılımıyla başlayan çalışmada park çevresi ve iş yerlerinin MOBESE ve güvenlik kameraları incelemeye alındı.

FINDIKLI İLÇESİ SEFERBER OLDU

Selim Yağız Özkan ile Barış Yıldırım'ın arama çalışmaları sabah saatlerine kadar devam ederken ekipler belediye hoparlörlerinden çağrıda bulundular ve cep telefonlarına gönderilen SMS'lerle binlerce vatandaş arama kurtarma çalışmasına dahil oldu.

METRUK BİNALARDA ARAMA ÇALIŞMASI YAPILDI

Ekipler ve vatandaşlar cadde, sokaklarda ve dere yatakları ile binaların zemin ve bodrum katları ile metruk binalarda arama çalışmaları yaptılar.

Rize Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren Sualtı Dalgıç ekipleri ise dere yataklarında arama çalışması gerçekleştirdi.

SELİM VE BARIŞ BULUNDU

Rize Valisi Kemal Çeber tarafından yapılan açıklamaya göre; Özkan ve Yıldırım'ın, ilçede ormanlık alanda sağ salim bulunduklarını bildirildi.

Yorumlar (0)