Rusya'dan Türk Vatandaşlarına Vize Kolaylığı Açıklaması!

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamaya göre; Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Türkiye ziyaretinde, iki ülke vatandaşlarının seyahatlerinin kolaylaştırılması da istişare edilecek konular arasında olacağı ifade edildi. İşte vize ile alakalı olarak tüm detaylar.

GÜNDEM 12.08.2018, 16:24
Rusya'dan Türk Vatandaşlarına Vize Kolaylığı Açıklaması!

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ise Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 10. Büyükelçiler Konferansı kapsamında 13-14 Ağustos'ta Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyarete ilişkin değerlendirmelerine yer verildi.

İki ülke arasında tüm seviyelerde düzen sağlanması ve karşılıklı güven kapsamında ilişki yürütülmesine yönelik olarak yapılan açıklamalarda; 

"İki ülke istihbaratının ve savunma bakanlıklılarının yanı sıra Lavrov ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasındaki temaslar, Suriye'de ateşkesin korunması ve ülkedeki krizin çözümüne yönelik süreçte önemli bir rol oynamaktadır" ifadeleri yer aldı.

Ayrıca Çavuşoğlu ve Lavrov arasında Türkiye'de gerçekleştirilecek görüşme kapsamında Suriye krizinin çözümüne ilişkin konuların ana gündem maddelerinden biri olacağı belirtildi ve bu konuda ise;

"Görüşmede, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Güney Kafkasya, Ukrayna ve Karadeniz bölgesi başta olmak üzere bölgesel konular da geniş bir şekilde istişare edilecek" açıklamalarına yer verildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)