Rusya Devlet Başkanı Putin'den Sert Dolar Açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ABD'nin dolar bazlı işlemlere uygulamayı planlandığı olası yaptırımlar hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 03.10.2018, 15:43 Batuhan
Rusya Devlet Başkanı Putin'den Sert Dolar Açıklaması

Rusya Enerji Haftası kapsamında düzenlenen bir panelde Vladimir Putin çeşitli açıklamalarda bulundu. Putin yaptığı açıklamalarında ABD yönetiminin, izlediği yaptırım politikasıyla küresel rezerv para birimi olan dolara güveni yıktığını ifade etti.

PUTİN'İN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Putin açıklamalarının devamında "Bence ABD'li partnerlerimiz, yıkıcı bir stratejik hata yapıyor, evrensel ve bugün itibarıyla yegane rezerv para birimi olan dolara güveni yıkıyor, evrensel finans aracı olan dolara inancı ortadan kaldırıyor. Bindikleri dalı kesiyorlar. Bu tuhaf ve hatta şaşırtıcı" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Rusya Devlet Başkanı Putin, insanların hiçbir şey olmayacağını, her şeyin çok güçlü, çok istikrarlı olduğunu ve hiçbir olumsuz sonucun yaşanmayacağını düşündüğünü ifade ederek olumsuz sonuçların er ya da geç ortaya çıktığını vurguladı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)