Sabah Gazetesi Yazarı Şeref Oğuz'a Öğretmenlerden Büyük Tepki

Sabah Gazetesi yazarı Şeref Oğuz'un sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımı öğretmenler tarafından büyük tepki topladı.

GÜNDEM 30.09.2017, 13:55 30.09.2017, 20:08
Sabah Gazetesi Yazarı Şeref Oğuz'a Öğretmenlerden Büyük Tepki

Sabah Gazetesi yazarı Şeref Oğuz twitter hesabi üzerinden Kurmay Öğretmen başlığı altında bir yazı yayımladı.

Köşe yazarı Oğuz, bu yazısında öğretmenlerin akademinden geçerek kurmay öğretmen olacaklarını ifade etti.

Şeref Yılmaz, Sabah Gazetesi'nde paylaştığı köşe yazısını kendi sosyal medya hesabında paylaştı ve öğretmenlerin tepkisini topladı.

Oğuz'un yazısında ifade edinleri kısaca derledik;

"Orta Vadeli Program'ın içinden benim seçip odaklanacağım konu Öğretmenler Akademisi olacak. Öğretmen Akademisi ile öğretmenlerimizin nitelikleri daha da arttırılacak. Bana göre bu, orta vadeli programdaki en uzun vadeli plandır ve gereklidir. Zira belki de Cumhuriyet tarihinin en gevşek öğretmen nesline çocuklarımızın istikbali teslim durumundadır.

Peki bu öğretmen akademisi nedir? Öğretmenleri tekrar meslek içi eğitimden geçirecek bu akademi bir bakıma 'Kurmay Öğretmen' yetiştircek. Nasıl ki Harp Akademisi 'harp kurmayı' yetiştirir, bu Öğretmen Akademisi de daha donanımlı öğretmen yetiştirebilecek.

Kurmay Öğretmen, benim önerdiğim bir tabir... Gerekçesi de mevcut öğretmen niteliğinin çağın ihtiyaçlarının çok gerisinde kalması... Sadece kamu okulları değil, özellerde pek farklı değiller...

Akıllı tahta olmaz, akıllı öğretmen olur. Ancak öğretmenlere yönelik yapılan sınav sonuçları, gelecek nesiller için tehlikeyi haykırıyor..."

Öğretmenlerden Gelen Tepkiler

Fatma Türkan: "Cumhuriyet tarihinin kalemi en gevşek gazetecisi de siz olmalısınız sanırım"

Muhammet Polat: "Bir gazeteci böyle nasıl basit düşünebilir ki yazık!"

Şükriye Avcı: "Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye. İkisi de yok. Öyleyse tartışılacak bir şey yok.

Sonerkılınç: "Fikrinizi söylebilirsiniz ama asla TERBİYESİZLİK YAPAMAZSINIZ. Yakışmıyor bence sadece size has akademi kurulmalı"

Gelen Tepkiler Çok Ağır Oldu

Köşe yazarı Oğuz'un bu yazısı çok fazla tepki topladı. Hesabı üzerinden gelen yorumlardan birkaçını sizin için yayımladık ancak buna benzer tepki dolu birçok yorum daha geldi.

Öğretmenlerin gelecek nesillere bir şeyler aktaramayacağı, donanımlı öğretmenler yetiştirmenin imkansız olduğunu ve şu dönemde çocukların nasıl öğretmenlere kaldığını ifade ettiği yazısı, öğretmen camiasında ve yazıyı okuyan vatandaşlar arasında tepkilere neden oldu.

Köşe yazarı Oğuz, bu yazısında öğretmenlere Cumhuriyet tarihinin en gevşek öğretmen nesli demesi öğretmenlerin tepksine neden oldu.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (0)