Sağlık Bakanı Koca Açıkladı! İlaç Fiyatlarına Zam Yapılacak Mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yeni bir açıklama geldi. İlaç fiyatlarında yaşanan artışlarla alakalı olarak ifadelerde bulunan Bakan Koca herhangi bir zam yapılıp, yapılmayacağıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar.

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı! İlaç Fiyatlarına Zam Yapılacak Mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dövizde yaşanan hareketlilikle alakalı olarak yeni bir açıklamada bulundu ve ilaç fiyatlarına zam yapılıp, yapılmayacağı hakkında detayları paylaştı.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları;

Euro bazında tespit edilen dönemsel uygulamalarımız, fiyatını belirlediğimiz ilaçlarımız var.

Bununla ilgili olarak da sektörle belli aralıklarla zaten görüşüyoruz. Bu anlamda yapılabilecek olana hep birlikte karar veriyor ve yol alıyoruz.

Şu an, depolarda herhangi bir sıkıntının olmadığını biliyoruz. Muadili olan, yerli ve ülkemizde üretilen ilaçların tercih edilmesi önemli.

İlaç fiyatlarında şu an herhangi bir artış söz konusu değil. Bu anlamda ilaç tedarikinde de herhangi bir sorun yaşanmamaktadır" açıklamalarında bulundu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 17:47
YORUM EKLE