Sağlık Bakanı Koca’dan flaş açıklama: 112 ve acil ekipler hazırda bekliyor!

Suriye’de başlatılan Barış Pınarı Harekatı hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık kadromuz cephe gerisinde, sınır hattında ve sınır ötesinde askerlerimizin yanı başında görev yapacak." Dedi.

GÜNDEM 10.10.2019, 00:40
Sağlık Bakanı Koca’dan flaş açıklama: 112 ve acil ekipler hazırda bekliyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri uzun süredir hazırlık yaptığı Barış Pınarı Harekatını başlattı.

İKTİDAR VE MUHALEFET TEK SES OLDU

Harekatın başlaması Avrupa’da büyük yankı uyandırırken Türkiye’de iktidar ve muhalefet bir ses oldu ve askerin yanında olduğunu açıkladı.

BARIŞ İÇİN BARIŞ PINARI

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamada bulunan ve "Barış için Barış Pınarı" diyerek açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şunları kaydetti:

"Sınırlarımızdaki terör tehdidini sona erdirmek, vatanından sökülmüş milyonlarca insana güvenli bir hayat sağlamak, ailelerinden ve yuvalarından koparılmış yavrulara güvenli bir yuva oluşturmak, içinde bulunduğumuz coğrafyaya barış ve esenlik getirmek için düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'na katılan tüm askerlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.

Operasyon boyunca hekimlerimizle sağlık personelimizle UMKE ve 112 acil ekiplerimizle kara ve hava ambulanslarımızla bölge hastanelerimiz ve mobil hastanelerimizle mevcut tüm imkan ve kabiliyetimizle şanlı ordumuzun yanındayız.

Sağlık kadromuz cephe gerisinde, sınır hattında ve sınır ötesinde askerlerimizin yanı başında görev yapacak. Dualarımız Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman neferleriyle."

Yorumlar (0)