Sağlık Bakanlığı Çalışanlarına FETÖ Operasyonu ! Çok Sayıda Gözaltı Kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sağlık Bakanlığı ve hastaneleri eski çalışanlarına yönelik FETÖ soruşturması başlatıldı. Söz konusu soruşturma kapsamında çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Sağlık Bakanlığı Çalışanlarına FETÖ Operasyonu ! Çok Sayıda Gözaltı Kararı

SORUŞTURMA YÜRÜTÜLÜYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin, kumu kurum ve kuruluşlardaki sivil yapılanmasına yönelik bir soruşturma yürütülüyor.

Bu soruşturma kapsamında aha önce meslekten ihraç edilen Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde çalışan 32 kişinin, itirafçı beyanları ve teknik takip sonucu örgütle bağlantılarının tespit edildiği vurgulandı.

6 İLDE OPERASYON

Büyük bir kısmının örgütün gizli haberleşme programı 'ByLock' kullanıcısı olduğu belirlenen şüphelilerin yakalanması için, Ankara dahil 6 ilde operasyon başlatıldı.

Şüphelilerden 18'i yakalanırken, 14 şüphelinin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince operasyonlar sürüyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE