Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sözlü Sınavı Hakkında Karar

Sağlık Bakanlığı'ndan yayımlandığı üzere, Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı hakkında açıklama geldi.

GÜNDEM 20.03.2017, 10:05
Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sözlü Sınavı Hakkında Karar

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı'nın duyurunda, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına ilişkin açıklama yapmış ve kadroları ilan etmişti. Yeni yayımlanan bir duyuruda ise,  Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'nın iptal edildiği belirtildi. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı duyurunun ardından görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavıyla ilgili olarak yeni bir duyuru yayınlaması bekleniyor.

Duyuruda, '' Kamu Hastaneleri Kurumu ile Halk Sağlığı Kurumu'nda 657 sayılı DMK kapsamında çalışanlar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılması 18 Ekim 2016 tarihinde internet sitesinde yayınlanmıştı. 22 ekim 2016 tarihinde yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe göre 25 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında başvuruları alınacak personellerin 12 Şubat 2017 tarihinde sınavları yapılacaktı. Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını iptal etti. '' ifadelerine yer verildi.

''Sözlüde 66 puan verilmek suretiyle elenen bir aday dava açmış ve 3 kişilik idare mahkemesi heyeti, "sınavın başarı düzeyini oluşturan puanın belirlenmesinde davacının bilgi ve yeterliğinin objektif ve nesnel biçimde değerlendirildiğinden söz edilmeyeceği" gerekçesiyle başarısız sayılan işlemini iptal etmiştir.''

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)