Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddetin Önlenmesi İçin Yasa Teklifi Meclis'e Sunuldu!

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için AK Parti tarafından hazırlanan yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

GÜNDEM 30.10.2018, 11:20 30.10.2018, 11:31 Kerim Solak
Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddetin Önlenmesi İçin Yasa Teklifi Meclis'e Sunuldu!

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için AK Parti tarafından hazırlanan yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu...

Buna göre; Sağlıkta şiddette failler artık karakoldan serbest kalmayacak. Savcılığa sevk edilecek.

Ayrıca Sağlık Bakanı Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında;, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin olarak; "Böyle süremez, TBMM'nin yasama döneminin ilk gündemlerinden biri sağlıkta şiddet konusu olacak" demişti.

Bakan Koca açıklamasında ise;

"Meslektaşlarının güvenli bir ortamda hizmet vermelerini sağlayacak, şiddeti caydıracak ve suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını temin edecek düzenlemelerin TBMM’nin öncelikli gündemi arasında yer alacağına işaret eden Koca, Bakanlık olarak bu konunun etkin ve yakın takipçisi olunacağını vurguladı.

Biraz önce Mutlu Hanım’ı arayıp, başsağlığı dileğinde bulundum. Acılarını paylaştığımızı, zanlının en ağır cezaya çarptırılması için Bakanlık olarak hukuki her türlü girişimi yapacağımızı, konunun yakın takipçisi olacağımızı kendilerine ifade ettim" dedi.

Ayrıca açıklamasına;

"Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son halkası olan bu menfur hadise karşısında üzüntümüz tarifsizdir. Bu böyle süremez, TBMM’nin yasama döneminin ilk gündemlerinden biri konuyla ilgili yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi olacaktır.

Ayrıca İçişleri ve Adalet Bakanlıkları ile koordineli olarak hukuki ve icrai çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diyerek devam etti.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)