Sağlık Hizmetlerinde Aksaklık İddiaları Hakkında Sağlık Bakanlığından Açıklama

Dövizdeki dalgalanmalardan dolayı sağlık hizmetlerinde çeşitli aksamaların olduğu acil olmadığı sürece ameliyatları yapılmadığı hakkında iddialar gündeme gelmişti. Sağlık Bakanı Koca tarafından bu iddialar hakkında bir açıklama yapıldı.

Sağlık Hizmetlerinde Aksaklık İddiaları Hakkında Sağlık Bakanlığından Açıklama

Bazı hastaneler tarafından dövizdeki dalgalanmalardan dolayı hastanelerde sağlık hizmetlerinin aksadığı hatta bazı hastanelerde ameliyatların yapılmadığı iddia edildi. 

Bu iddialar hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bir açıklama yapıldı. 

BAKAN KOCA'NIN AÇIKLAMALARI

Yapılan açıklamada Bakan Koca, sağlık hizmetlerinin aksamasına müsamaha göstermeyeceklerini ifade etti 

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında "Dövizdeki kur artışı nedeniyle sağlık harcamalarında kısıntıya gidildiği veya idareler tarafından bu tarz talimatlar verildiği iddialarının aslı yoktur" ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında tıbbi malzeme alınmaması nedeniyle hastanelerde ameliyatların durduğuna ve piyasada bazı ilaçların bulunamadığına dair iddiaların doğru olmadığını ifade ederek yaptığı yazılı açıklamada kur artışı nedeniyle sağlık harcamalarında kısıntıya gidildiği ya da idarelerce bu yönde talimatlar verildiği iddialarının aslının olmadığını belirtti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE