Sakarya'da Korkunç Patlama ! Gökyüzünü Alevler Sardı: Çok Sayıda Ekip Sevk Edildi

Sakarya’nın Arifiye ilçesi Çaybaşı Değirmendere mevkiinde bir patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamanın doğalgaz hattından dolayı olduğu düşünülürken patlama ile çıkan yangın için olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

GÜNDEM 14.01.2019, 08:47 14.01.2019, 08:56
Sakarya'da Korkunç Patlama ! Gökyüzünü Alevler Sardı: Çok Sayıda Ekip Sevk Edildi

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir patlamayla ilgili açıklama yaptı. Vali Nayir, "Saat 07.30 gibi ulaştı. Yangın ihbarı şeklindeydi.

Doğalgaz ana iletim hattında bir yangın olduğu, o bölgede de heyelan riskine ait çalışmaların yapıldığı bilgiler de var. Bizim ilk tahminimiz, değerlendirmemiz bu heyelana bağlı bir doğalgaz sızıntısı ve yangını çıkmış olabilir diye düşünüyoruz. Can kaybı ve yaralı yok. Kısa zamanda biteceğini tahmin ediyoruz." dedi.

Alev topunun tüm kentte görüldüğünü söyledi. "Olayı şu anda yakından gören kimse yok. Sabah saatlerinde 07.50'de bir patlama sesi ve alev topu meydana geldi. Bu alev topu Sakarya'nın tüm mahallelerinden görülüyor."

Kemaliye köyünde yaşayan bir görgü tanığı "Biz önce deprem sandık. Şu anda ekipler müdahale etti, yangın kontrol altına alındı" dedi.

Yorumlar (0)