Salda Gölü Millet Bahçesi’nin İhalesi Yapıldı! Salda Gölü Nerede?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Burdur’da yapılacak Salda Gölü Millet Bahçesi’nin ihalesi düzenlendi. İhale kapsamında 7 istekli firma teklif verdi.

GÜNDEM 31.07.2019, 19:57
Salda Gölü Millet Bahçesi’nin İhalesi Yapıldı! Salda Gölü Nerede?

Burdur'un Yeşilova İlçesi, Salda Gölü Millet Bahçesi için ihale Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlendi.

Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi ihalesi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunun 19'uncu maddesinde yer alan “Açık İhale Usulü" ile düzenlenen ihale TOKİ'nin İstanbul Halkalı'da bulunan ek hizmet binasında saat 15.00'de yapıldı.

İhaleye 7 istekli firma teklif verdi ve ihale sonrasında kazanan firma ile sözleşme imzalanarak millet bahçesinin yapımı başlayacak.

SALDA GÖLÜ NEREDE?

Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür.

Göller Bölgesi içindeki, dışa akışı olmayan kapalı havzalı yapıdadır. Yüzölçümü yaklaşık 44 kilometrekaredir. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye’nin 3. en derin gölüdür.

Gölde oluşan hidromanyezit minerali ‘biyolojik mineralizasyon’un en güzel ve güncel örneklerinden biridir.

Yorumlar (0)