Samsun'un Salıpazarı İlçesinde Sel Felaketi! Samsun'un Salıpazarı İlçesinde Akıntıya Kapılan 2 Kişi Hayatını Kaybetti!

Samsun'da meydana gelen sel felaketi nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti. Samsun'un Salıpazarı ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle akıntıya kapılan 2 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Bölgede çalışmalara devam ederken Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile AFAD ekipleri bölgeye takviye ekip gönderilmesini istedi.

GÜNDEM 23.08.2019, 17:41
Samsun'un Salıpazarı İlçesinde Sel Felaketi! Samsun'un Salıpazarı İlçesinde Akıntıya Kapılan 2 Kişi Hayatını Kaybetti!

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle derelerde taşkın meydana geldi. Sel felaketi Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 2 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Kırgıl Mahallesi Karşı mevkisinde debisi yükselen derenin karşısına geçmeye çalışan 60 yaşındaki Ahmet Yıldız akıntıya kapıldı ve bir süre sürüklendikten sonra ve çevredekiler tarafından sudan çıkarıldı. Ancak, Yıldız'ın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Aynı bölgede akıntıya kapılan 35 yaşındaki Bilal Aslan'ın cansız bedeni ise AFAD ekipleri tarafından Albak mevkisinde bulundu.

SU BASKINLARI YAŞANDI

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde Sağanak nedeniyle Salıpazarı Devlet Hastanesinin zemin katı, tekstil fabrikası ile ev ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül yaptığı açıklamasında ise;

"Şu anda bilinen bir can kaybımız var. Üç, dört de kayıp var, inşallah onlara ulaşırız.

Şehir merkezinde köprü üzerini aşan su, şehir merkezinin içinden tekstil fabrikamız, hastanemiz ve esnafımızda büyük hasar oluşturdu.

İnşallah başka can kaybı olmaz. Halen teyakkuz halindeyiz. Gerekli tedbirleri almaya çalışıyoruz." dedi.

Yorumlar (1)
Barış demir can 1 ay önce
Nasıl olsa torpili olan lar girecek degilmi garibanlara sıra gelmez ki