Sanatçılar FETÖ'ye İsyan Ediyor

Türkiye'nin yaşadığı kötü günler devam eder iken sanatçılardan da tepkiler geliyor.

GÜNDEM 16.07.2016, 15:31 16.07.2016, 15:36
Sanatçılar FETÖ'ye İsyan Ediyor

Sanatçı Orhan Hakalmaz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimini kınadığını açıkladı.

Hakalmaz AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe görmüş, darbenin her türlü zararını yaşamış, Türkiye'yi nasıl geri götürdüğüne şahit olan bir neslin mensubu olduğunu belirterek, "Benim fikrimi ve yaşanmışlıklarımı kale alan, kişi değil ilke peşinde olan bütün kardeşlerime sesleniyorum, hükümetimizi biz seçer biz indiririz." dedi.

  Hakalmaz, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden masum vatandaşlar ve güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet dileyerek, şöyle konuştu:

"Özgürlüğümüze ve ülkemize her çeşit gayrı ahlaki ve gayri kanuni müdahaleye karşı 'ocu bucu' demeden karşı çıktık, çıkmaya devam edelim. Bu ülke bizim yuvamız ve hepimiz bir aileyiz, kardeşiz. Elbette fikirler başka başka olacak ama söz konusu vatansa yani yuvamızsa gerisi teferruattır vesselam."

Sanatçı Bekir Ünlüataer ise, Türkiye'nin bu sıkıntılı günleri atlatacağına inandığını ifade ederek, "Millet olarak birlik ve beraberlik günüdür. Şehitlerimize rahmet, yararlılara şifa dilerim." diye konuştu.

Sanatçı Serkan Çağrı ise, milli birlik ve beraberliğe kastetmek isteyen her türlü yapılanmaya karşı milletin gereken cevabı verdiği düşüncesini paylaşarak, şunları aktardı:

"Dostu düşmanı ayırdetme ve birlik olma zamanıdır bugün. İdeolojik farklılıklarımızı bir yana bırakarak düşmana fırsat vermeden bu vatanda birlikte yaşamak zorunda olduğumuzu iliklerimize kadar hissettik dün gece. Allah bir daha bu millete bu acıları yaşatmasın. Vatan uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlerimize rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum."


Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (1)
zeynep tartar 3 yıl önce
Gezi olaylarında 3,4 agacı savunacağım diye kendini yırtanlar nerdesiniz.Vatan mevzu olunca nereye sindiniz.Sizin derdinizi biz iyi biliyoruz.Allah size fırsat vermeyecek.