Sanayi Bakanlığı'ndan Milli Yazılım Atağı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Türk sanayisinde kullanılan yazılımların millileştirilmesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bu konunun öncelikleri arasında yer aldığını ifade eden Mustafa Varank, Türkiye'nin bu trendi yakalayan ülkeler arasında olmasını istediklerini vurguladı.

GÜNDEM 22.08.2018, 08:58 22.08.2018, 16:40
Sanayi Bakanlığı'ndan Milli Yazılım Atağı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Kent Güvenlik Yönetim Sistemini (KGYS-MOBESE) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezine (AKOM) yönelik bazı ziyaretler gerçekleştirdi. 

Bu ziyaretler kapsamında sanayi ve teknoloji konusuna dair açıklamalarda bulunan Mustafa Varank milli yazılım konusunda açıklamalarda bulundu. 

MİLLİ YAZILIM ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuya dair açıklamasında yerli ve milli seferberlik konusuna vurgu yaptığı konuşmasında milli yazılım alanında hedefleri olduğunu ifade etti. Her alanda yazılımların millileştirilmesi için çalışma başlatacağız diyen Mustafa Varank konuşmasında ayrıca bu konun en önemli gündem maddeleri olduğunu söyledi. 

"Yazılımda millileşme önceliklerimiz arasında. Türkiye'yi bu trendi yakalayan bir ülke haline nasıl getirebilirizin gayreti içerisindeyiz. Bunlar bizim önceliklerimiz arasında. Burada yani AKOM'da çalışan arkadaşlarımızın da yazılımın millileştirilmesine yönelik bizden birtakım haklı istekleri oldu. Biz arkadaşlarımıza burada acaba bunların millileştirilmesi, yerlileştirilmesi ile ilgili nasıl destekler verebiliriz, inşallah onların da çalışmalarını yapacağız."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)