Sandık Öncesinde Partilerin Seçim Yarışı Sosyal Medya Üzerinden Yapılacak

Bilindiği gibi Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçimlere gidiyor. Erken seçimler için gün sayılırken cumhurbaşkanı seçmek için partiler seçim yarışlarını sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla devam ettiriyorlar. Bu bağlamda sandık öncesinde ilk seçim yarışı sosyal medyada yapılacak.

GÜNDEM 09.05.2018, 09:43
Sandık Öncesinde Partilerin Seçim Yarışı Sosyal Medya Üzerinden Yapılacak

Türkiye'de internet kullanan sayısı 37.7 milyon civarında. Bu rakam ise Türkiye nüfusunun yüzde 49'unun aktif internet kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Konu ile ilgili olarak sosyal medyanın 24 Haziran seçimlerini büyük ölçüde etkileyeceği ifade ediliyor.

Konu ile ilgili olarak Türkiye Gazetesinden Derya Budak'ın aktardıklarına göre Gazi Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Sezai Türk çeşitli açıklamalarda bulundu. Mehmet Sezai Türk yaptığı açıklamalarında önümüzdeki seçimde önemli kilit noktalarının olduğunu belirtti.

KİLİT NOKTALARDAN BİRİ SOSYAL MEDYA

Prof. Dr. Türk açıklamalarının devamında kilit noktalardan birinin de bir buçuk milyona yaklaşan ilk defa oy kullanacak olan genç seçmen sayısı olduğunu  ve bunun yanı sıra 18-25 yaş aralığı içerisinde daha önce de oy kullanmış genellikle medya olarak sosyal medyayı kullanan yeni seçmen kitlesi olduğunu vurguladı.

TÜM DÜNYADA BU KİTLE ÖNEM TAŞIYOR

Türkiye'nin dışında tüm dünyada da bu kitle büyük önem taşıdığını ifade eden Prof. Dr. Türk açıklamalarında bundan sonraki seçimlerde en önemli kitle yeni medya kullanan genç kitle olacağını ifade etti. Ayrıca Prof. Türk seçimde oy kullanacak olan genç seçmenin iyi analiz edilerek özelliklerinin bilinmesi gerektiğini belirterek açıklamalarında "Bu kitle ile iletişim kurabilmek için onun medyasını kullanmanız gerekir; o medya sosyal medyadır" ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)