Savaştan kaçan Suriyelilere genç kızdan büyük ders!

Suriye’de çıkan iç savaş sonrasında milyonlarca Suriyeli kendi ülkesini terk ederek yabancı ülkelere sığındı. Bu süreçte en fazla tartışılan konular arasında Türkiye’de de gününü gün eden Suriyeliler oldu.

GÜNDEM 11.10.2019, 19:10
Savaştan kaçan Suriyelilere genç kızdan büyük ders!

Türkiye’de yazlık şehirlerde tatil yaparak verilen yardımlarla yaşayan Suriyeliler herkesin tepkisine neden olurken Tokat’ta Barış Pınarı Harekatı için 24 yaşındaki üniversite mezunu Büşra Babacan, gönüllü askerlik yapmak için başvuru yaptı.

Türkiye terör örgütlerini Suriye’den temizlemek için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Fırat'ın doğusunda Barış Pınarı Harekatı'nın startını verdi. Bir çok kesim Barış Pınarı Harekatını desteklerken bazıları ise tepki gösterdi.

RAHAT UYUMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL

Tokat Askerlik Şubesi Başkanlığına dilekçe vererek Barış Pınarı Harekatı’na katılmak istediğini dile getiren Babacan yaptığı açıklamada, "Her zaman Mehmetçik'imizin arkasında ve destekçisiyiz. Mehmetçiklerimiz görevdeyken bizim burada rahat uyumamız söz konusu değil. Yatağıma başımı koyduğum her an Mehmetçik'imizi düşünüyorum." Dedi.

SURİYELİLERE DERS VERDİ

Ayrıca Babacan, "Ben de vatanım için bu şekilde fedakarlık yapabileceğimi düşündüm. Türkiye'yi çok seviyorum. Elimden ne geliyorsa Mehmetçik ve vatanım için yaparım." İfadelerini kullanarak savaştan kaçan Suriyelilere ders verdi.

Yorumlar (0)