Savcılık Hulusi Akar'ın İfadesine Bir Kez Daha Başvuracak

15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından 7 aydır devam eden soruşturmada bulunan yeni delil ve bilgiler dahilinde  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, tanık sıfatıyla Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın bir kez daha ifadesine başvurulacağını açıkladı.

Savcılık Hulusi Akar'ın İfadesine Bir Kez Daha Başvuracak

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, tanık olarak gelecek hafta Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar 'ın ifadesini başvuracak.

Habertürk'ün haberine göre;  Akar’a TSK içindeki cuntacı askerlerin darbe teşebbüsüne hazırlandıklarına dair duyum alıp almadığı ve ordu içinde FETÖ’CÜ askerlerle ilgili daha önce işlem yapılıp yapılmadığının sorulacağı belirtildi.

Darbe teşebbüsünün ardından ifadesine başvurulan Akar, 15 Temmuz akşamı Genelkurmay 2. Başkanı Org.Yaşar Güler’in makamına geldiğini anlatmış, “Bana MİT’ten gelen bilgi ile Kara Havacılık Okulu’ndan 3 helikopterin görevlendirmesiyle bir faaliyet icra edileceğini iletti. Bunun üzerine derhal tedbirleri almaya başladık” demişti.

Tutuklu şüpheli Muhammet Uslu ile darbe teşebbüsü sırasında Akar’ı alıkoyan ekibin başında bulunduğu belirtilen eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin de ikinci kez ifadeleri alındı.

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE