Sayısal Loto Sonuçları ne zaman açıklanacak? 8 Aralık sayısal loto sonuçları

8 Aralık sayısal loto çekiliş sonuçları bugün açıklanacak. MPİ Başkanlığı tarafından saat 21:15'den sonra açıklanacak Sayısal Loto Sonuçları bu ekranlarda olacak... Peki bu hafta sayısal loto ikramiyesi ne kadar olacak?..

Sayısal Loto Sonuçları ne zaman açıklanacak? 8 Aralık sayısal loto sonuçları

MPİ Başkanlığı tarafından yapılacak sayısal loto çekilişi bugün yapılacak. Sayısal Loto çekilişi her hafta çarşamba ve cumartesi günleri yapılıyor. 8 Aralık sayısal loto sonuçları saat 21:15'de noter huzurunda canlı yayın olarak verilecek.

8 Aralık sayısal loto sonuçları yayınlanır yayınlanmaz hemen bu haberde çekiliş sonuçları yerini alacak..

Sayısal Loto çekiliş sonuçları az önce açıklandı. Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilen Sayısal Loto çekilişinde bu haftanın kazandıran numaraları belirlendi. İşte Sayısal Loto 8 Aralık çekiliş sonuçları...

Sayısal Loto çekiliş sonuçları az önce resmi site üzerinden gerçekleştirilen canlı çekiliş ile belirlendi. Sayısal Loto'da iki hafdadır altı bilen çıkmayınca büyük ikramiye iki kez devretmişti. Milli Piyango İdaresi tarafından her hafta Çarşamba ve Cumartesi akşamları gerçekleştirilen çekiliş ile talihlilerin belirlendiği Sayısal Loto çekilişinde bu haftanın kazandıran numaraları şu şekilde belirlendi.

1 , 5 , 7 , 14 , 46 , 47

8 Aralık sayısal loto'da bu hafta ikramiye ne kadar?

5 Aralık'ta yapılan sayısal loto sonuçlarına göre 6 doğru rakamını tahmin eden çıkmadı, 3 milyon 700 bin 439 lira 70 kuruş devretti. 5 bilenler 6 bin 584 lira 60 kuruş, 4 bilenler 85 lira 80 kuruş, 3 bilenler de 11 lira 95 kuruş almaya hak kazandı.

5 Aralık sayısal loto sonuçlarına göre  16, 18, 23, 24, 37 ve 47 kazanan numaralar oldu..

SAYISAL LOTO NEDİR? SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur. Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir. İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür. İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

SAYISAL LOTO OYNAMANIN PÜF NOKTALARI

Sayısal loto tamamen şansa dayalı bir oyundur. Olasılık ihtimalleri üzerine kurulu bir oyun. 49 da 6 bilme ihtimali yaklaşık 14 milyonda birdir. Ve her altılının çıkma ihtimali aynıdır. Yani 1, 2, 3, 4, 5, 6 nın çıkma ihtimali 44, 45, 46, 47, 48, 49 veya 12, 18, 23, 37, 38, 46 çıkma ihtimaline eşittir. Ama yine de ard arda sıralı 2 rakamdan fazla oynanamak mantıklı oluyor. Yani 47, 48 oynadıktan sonra 49 oynamayınız. İstatistiklere göre Ard arda 3'lü az çıkmıştır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 23:55
YORUM EKLE