Seçmen sorgulama bilgilerine bugünden itibaren bakabileceksiniz! YSK Başkanı Sadi Güvenden son dakika açıklaması

YSK Başkanı Sadi Güven bugün sabah saatlerinde bir son dakika açıklaması yaptı. YSK'nin İstanbul kararı hakkındaki gerekçeli kararı hakkında bilgi veren Sadi Güven, gerekçeli kararın ne zaman çıkacağı sorusuna “Arkadaşlarımızı çalışıyor karar bittiğinde paylaşacağız” yanıtını verdi. Sadi Güven Ayrıca seçmen sorgulama ne zaman açılır sorusuna da, 'Seçmen listesinin ayısını kullanacağız. 23 Haziran'da kullanacağımız listeleri paylaştık. Vatandaşlarımız da bugün öğleden sonra kendileri sorgulayabilecekleri gibi; hangi sandıkta nerede oy kullanacaklarını görme imkanına sahip olacaklar' dedi.

Seçmen sorgulama bilgilerine bugünden itibaren bakabileceksiniz! YSK Başkanı Sadi Güvenden son dakika açıklaması

YSK Başkanı Sadi Güven'den son dakika açıklaması geldi.. 

Sadi Güven'in açıklamaları şöyle;

23 Haziran’da kullanacağımız sandık seçmen listelerini paylaştık. Vatandaşlarımız da bugün öğleden sonra kendileri sorgulayabilecekleri gibi; hangi sandıkta nerede oy kullanacaklarını görme imkanına sahip olacaklar.. Hangi sandıkta oy kullanacaklarını görebilir. Sadece sandık kurulları değişecek. 31 Mart seçimindeki şartlarla seçime gidilecek. Herhangi bir ekleme ve çıkarma olmayacak. Oy kullanamayacak kısıtlı seçmenlerle ilgili listelerde değişiklik yapılmadan oy kullanamaz şerhi düşülecek. Bugüne kadar yapılan sorgulamada bulamazlar. Anlık olarak seçmen kimse listeler yayınlanıyor. Kendini bulamayanlar adres değişikliği olup İstanbul’dan gidenler olabilir

GEREKÇELİ KARAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sadi Güven, YSK’nın İstanbul seçimlerine yönelik verdiği ‘yenileme kararı’na ilişkin gerekçeli kararının henüz yayınlanmamış olmasına ilişkin soruya ise  “Arkadaşlarımızı çalışıyor karar bittiğinde paylaşacağız” yanıtını verdi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 10:19
YORUM EKLE