Seçmen Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? (e-Devlet Seçmen Sorgulama)

Referandumda oy kullanacak vatandaşlar için e-devlet seçmen sorgulama ve seçmen sorgulama sistemiyle ilgili bilgileri sizler için derledik. İşte seçmen soruglama sistemiyle ilgili bilinmesi gerekenler...

Seçmen Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? (e-Devlet Seçmen Sorgulama)

Anayasa değişikliği için 16 Nisan'da yapılacak olan referandumda seçmenler nerede oy kullanacağını merak ediyor. Seçim yerlerini merak eden seçmenler için e-Devlet seçmen sorgulama ve seçmen sorgulama sistemi ile ilgili detayları derledik.

Habertürk'ün haberine göre; YSK'dan alınan bilgilere göre, yurt içi ve yurt dışı seçmen kütükleri 10 Mart 2017 Cuma günü belirlenecek. Hazırlanan seçmen bilgileri, seçmen kağıtları basılmak üzere devlet matbaalarına gönderilecek. 11 Mart 2017 tarihinden itibarense seçmen bilgileri muhtarlıklara gönderilecek. 

 Referandum için oy kullanacak seçmenler YSK'nın internet sitesinden "Yurtiçi Seçmen Sorgulama Sistemi"nden veya e-Devlet Kapısı Sistemi'nden seçmen kağıtları hakkında bilgi alabilirler.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:27
YORUM EKLE