Sedanur Güzel'in cenazesi hakkında İçişleri Bakanlığından açıklama

Cansız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in otopsisinde tecavüz bulgularının bulunduğu iddiaları hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 23.09.2018, 17:42
Sedanur Güzel'in cenazesi hakkında İçişleri Bakanlığından açıklama

Kağızman'a 30 kilometre uzaklıktaki 80 hane, 350 nüfuslu Paslı köyünde yaşayan Handan ve Abdullah Güzel çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Sedanur, 16 Eylül Pazar günü öğle saatlerinde kayboldu. Sedanur'un cansız bedeni ise 22 Eylül'de bulunmuştu.

Sedanur Güzel'in cenazesinde yapılan otopside tecavüz bulgularına rastlanıldığı iddia edildi. Kaybolduğu ilk günlerde öldüğü tahmin edilen Sedanur Güzel'in cesedinde sıcak ve havasız ortam nedeniyle kurtlanma oluştuğu belirlendi. 

TECAVÜZ İDDİALARI HAKKINDA BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Tecavüz iddiaları hakkında yetkililerden yalanlama geldi. Bu konu hakkında İçişleri Bakanlığından da bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Sedanur ile ilgili tecavüz bulgusuna dair herhangi bir bulgu yoktur denildi.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz de konu hakkında açıklama yaptı. Camgöz açıklamalarında "Sedanur Güzel'in cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı ve ölümünün nasıl gerçekleştiği net olarak ancak patolojik inceleme sonucu belli olacaktır" ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)