Şehit Jandarma Er Tezcan'ın Ailesine Acı Haber Ulaştı

Tendürek Dağı'nın Gökçebulak köyü mevkisindeki korucu noktalarına, PKK'lı teröristlerin düzenlediği hain saldırıda şehit düşen jandarma er Ahmet Tezcan'ın baba ocağına ateş düştü.

GÜNDEM 16.09.2016, 09:49 16.09.2016, 10:16
Şehit Jandarma Er Tezcan'ın Ailesine Acı Haber Ulaştı
Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçeleri sınırları arasında bulunan Tendürek Dağı'nın Gökçebulak köyü mevkisindeki korucu noktalarına PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan jandarma er Ahmet Tezcan'ın Manisa'nın Akhisar ilçesindeki evine ateş düştü.

Jandarma er Tezcan'ın şehadet haberi, Atatürk Mahallesi 357'nci Sokak'ta yaşayan babası Himmet ve annesi Arife Tezcan'a, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker ve askeri yetkililer tarafından verildi.

Şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Aile yakınları ve komşular acı haber üzerine şehidin babaevine geldi.

Baba Tezcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun tezkeresine 5 ay 3 gün kaldığını söyledi.

Dün akşam oğluyla telefonla görüştüğünü belirten Tezcan, "Ben aradığımda 'Seni ararım baba, komutanla görüşme yapıyorum' dedi. Ondan sonra görüşemedik. Bir daha aramadı, haberi geldi işte. Daha önce konuştuğumuzda 'Ben sadece karakol etrafında ve bir de kalorifer kazanında nöbet tutuyorum, merak etmeyin' diyordu. Hiç izin kullanmamıştı. 'Devrelerim izne gitti, onlar gelsin, önümüzdeki ay ben izine geleceğim' diyordu, gelemedi." ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net | AA
Yorumlar (0)