Şehit Polis Memuru Furkan Demir Son Yolculuğuna Uğurlandı

Diyarbakır'ın Sur İlçesinde polis aracının geçişi sırasında düzenlenen saldırıda yaralanan Furkan Demir şehit olduğu Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden alınarak memleketi Nevşehir'de defnedildi.

GÜNDEM 20.01.2017, 16:53
Şehit Polis Memuru Furkan Demir Son Yolculuğuna Uğurlandı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, Dicle Üniversitesi yerleşkesinde polis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde şehit olan polis memuru Furkan Demir'in cenazesi, memleketi Nevşehir'de defnedildi.

Kapadokya Havalimanı'na getirilen askerin naaşı, bir süre silah arkadaşlarının omuzlarında taşındıktan sonra cenaze nakil aracına konuldu.

Şehiden naaşı Güzelyurt Mahallesindeki babaevine getirilerek komşularından helallik alınarak dua edildi. Şehit polisin meslektaşı olan eşi Kübra Demir de cenazede hayat arkadaşını son yolcuğunda yalnız bırakmadı.

Şehit Demir için cuma namazı sonrası Kurşunlu Camisinde tören düzenlendi. Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Alay Komutanı Jandarma Albay Yusuf Ziyaddin Cavlak, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende cenaze namazı İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından kıldırılarak helalik alındı.

Şehit Demir’in naaşı, cenaze namazının ardından yine silah arkadaşlarının omuzlarında bir süre taşındıktan sonra bölgede Kaldırım Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)