Sel Felaketinin Ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Yapılaşma Eleştirisi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sel felaketinin yaşandığı Ordu'nun Ünye İlçesinde bazı açıklamalarda bulundu. Kentlerdeki yapılaşmalara yönelik eleştirilerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, doğayla inatlaşırsanız intikamını alır, dedi. 

GÜNDEM 13.08.2018, 05:05
Sel Felaketinin Ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Yapılaşma Eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sel felaketi yaşayan ve kent genelinde büyük bir hasara neden olan yağışların ardından Ordu'ya gitti. Burada sel felaketine dair incelemelerde bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu yaşanan olaylara ve kent genelinde meydana gelen hasara dair bilgiler aldı. 

Kemal Kılıçdaroğlu ziyareti kapsamında ayrıca sel felaketine ilişkin kentlerdeki yapılaşma sorunsalına dikkat çekti ve konuya dair açıklamalarda bulundu. 

'DOĞAYLA İNATLAŞIRSANIZ İNTİKAMINI ALIR'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu açıklamasında sel felaketinin sonuçlarına dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda dere yatağına ev yapılması gibi konulara dair eleştirilerde bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu doğaya saygılı olmak gerektiği vurgusunda bulundu. 

Bu tür felaketlerin yaşanmaması adına bu tür durumların dikkate alınarak yapılaşma gerektiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu umarız bu durumdan ders alınır dedi. 

“Doğaya saygılı olmamız lazım. Kentlerde yapılaşmayı, doğaya saygılı yapmamız gerekiyor. Doğa ile inatlaşmanın hiçbir mantığı, gerekçesi yoktur. Doğa ile inatlaşırsanız, dere yatağına ev yaparsanız, okul yaparsanız, bina yaparsanız bir süre sonra doğa kendi intikamını alır. Dolayısıyla doğaya saygılı, doğa ile inatlaşmadan bir kentleşme kültürünü geliştirmek zorundayız. İklim değişikliği bizim için bunu da zorunlu kılıyor. Bu çerçevede, özellikle belediye başkanlarına büyük görevler düşüyor. Bugün dünyada bir kentleşme yapılırken, yol yapılırken, köprü yapılırken, dere yatakları, yollar; 100 yıllık sis, kar yağışı, yağmur yağışları dikkate alınarak kentleşme yapılıyor ve bu çerçevede kent yeniden düzenleniyor, olgunlaştırılıyor. Umarız, bütün bu felaketler bize bir ders olur. Tabiatla inatlaşmadan gerekli kent kültürünü hep birlikte geliştirmiş oluruz”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)