SGK'dan Eylül Ayı Prim Ödemelerine İlişkin Duyuru!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Eylül ayına ilişkin prim ödeme sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

SGK'dan Eylül Ayı Prim Ödemelerine İlişkin Duyuru!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Eylül ayında yapılması gereken primlerin ödeme süresinin 31 Ekim'den, 7 Kasım'a uzatıldığını açıkladı.

SGK PRİM ÖDEME SÜRESİ UZATILDI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yayımlanan duyuruda, Eylül ayı içerisinde SGK'nın alacaklarının tahsilat işlemleri sırasında bankalarda meydana gelen sıkıntılardan dolayı aksaklıklar olduğu belirtildi. Yaşanan bu aksaklıklardan dolayı oluşabilecek işveren ve sigortalılarımızın mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme tarihi 31 Ekim olan prim ödemelerinin son ödemelerinin 7 Kasım'a kadar uzatıldığı açıklandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yayımlanan duyuru,

Kurumumuz alacaklarının tahsilatında bankaların Kurumumuz tahsilat sistemleriyle iletişiminde sıkıntılar yaşanması dolayısıyla 2017 yılı Eylül ayı primleri, 6770 sayılı Kanun kapsamında ertelenen 2016 yılı Aralık ayı primleri ve yapılandırma taksitleri de dahil olmak üzere ödeme vadesi 31/10/2017 tarihinde dolan prim tahsilatlarında aksaklıklar oluştuğu tespit edilmiştir. 

Bu nedenle, işveren ve sigortalılarımızın mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme tarihi 31/10/2017 olan prim ve diğer tüm Kurumumuz alacaklarının ödeme süresi 7/11/2017 tarihi gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır. 

İşverenlerimizin/Sigortalılarımızın sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları ve yapılandırma anlaşmalarının bozulmaması açısından belirtilen tarihlere kadar ilgili borçlarını ödemeleri önem arz etmektedir.

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 19:19
YORUM EKLE