SGK Uzmanı Erhan Nacar'dan Bir Yardım Örneği Daha! Lösemi Hastası Kızın Babasının Yardımına Koştu

Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak ve yaptığı yardımlarla ön plana çıkan Erhan Nacar bir yardım örneği daha sergiledi. Lösemi hastası olan kızın babasına yardıma koştu.

GÜNDEM 17.10.2017, 10:42 17.10.2017, 15:45
SGK Uzmanı Erhan Nacar'dan Bir Yardım Örneği Daha! Lösemi Hastası Kızın Babasının Yardımına Koştu

Kızına 4 ay önce Lösemi teşhisi koyulunca baba, kızının tedavisi için her hafta Zonguldak'tan Başkent Ankara'ya gitmek zorunda kaldı. Bundan dolayı baba Necmi Tıska bir süre sonra iş bulamaz hale geldi ancak yardımına SGK Uzmanı Erhan Nacar koştu.

İŞ BULMASI İMKANSIZ BİR HAL ALDI

Zonguldak'ta yaşayan Irmak Tıska, mide bulantısı ve halsizlik şikayeti ile hastaneye gitti ancak Lösemi olduğunu öğrenci. 8 yaşındaki Irmak Tıska için hiç vakit kaybetmeden kemoterapi tedavisine başlandı. İki çocuk babası olan Necmi Tıska'nın hayatı da o günden sonra değiştii. Baba Necmi Tıska inşaatlarda çalışarak ailesini geçindiriyordu. Baba kızının sağlının yeniden yerine gelmesi için her şeyini ortaya koydu. Ancak küçük Irmak'ın tedavi süreci Ankara'ya taşınınca baba Necmi Tıska'nın iş bulması imkansız bir hal aldı.

Aile, hastalığından dolayı kalabalıkta bulunmaması gerektiğinden okulu bırakmak zorunda kalan kızları için evde eğitim sistemine başvurdu. Ancak çözüm bekleyen sorun sadece bununla bitmiyordu. Aile yaşadıkları evde elektrik ve su olmadığından dolayı Irmak'ın anneannesinin yanına taşındı. Ancak aile zor geçim koşullarından dolayı Irmak'ın ihtiyaçları nedeniyle artan masrafların altından kalkamadı.

YARDIK ELİ ERHAN NACAR'DAN GELDİ

Baba Necmi Tıska'nın isteği ise sigortalı bir iş sahibi olmaktı. Baba Tıska'nın isteğini duyan ve yardım eli uzatan kişi SGK Uzmanı Erhan Nacar oldu. SGK Uzmanı Erhan Nacar konu ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile iletişime geçti. Ayrıca SGK Uzmanı Nacar, Zonguldak İş-Kur İl Müdürü Gönül Demirsu ile irtibat kurulmasını sağladı. 

SİGORTALI İŞ SAHİBİ OLDU

SGK Uzmanı Erhan Nacar tarafından yapılan görüşme trafiği sonucunda baba Necmi Tıska aylık 1.400 TL maaş alabileceği ve genel sağlık sigortası ile iş kaza sigortasının da yapıldığı bir işe sahip oldu.  Şimdi ise küçük Irmak Tıska'nın eski sağlıklı günlerine kavuşması iple çekiliyor.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)