Şiddetli Deprem Sonrası Flaş Uyarı: Büyük İstanbul Depremi Yakında

İstanbul'da saat 14:00 sularında 6 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti. Bu depremin ardından 4.0 ve 4.1 şiddetinde artçı sarsıntılar meydana gelmişti. Bu depremlerin ardından uzman isim Prof. Mikdat Kadıoğlu bir açıklama yaptı ve bu depremlerin büyük İstanbul depreminin habercisi olduğunu belirtti.

GÜNDEM 26.09.2019, 15:36 27.09.2019, 18:31
Şiddetli Deprem Sonrası Flaş Uyarı: Büyük İstanbul Depremi Yakında

İstanbul'da saat 14:00'te meydana gelen depremin büyüklüğü 5.8 olarak ölçüldü. Bunun yanı sıra Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamada depremin şiddeti 6 olarak duyuruldu. 

Bu deprem hakkında deprem uzmanı Mikdat Kadioğlu bir açıklama yaptı.

İstanbuI Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay BiIimIeri FaküItesi MeteoroIoji MühendisIiği BöIüm Başkanı ve İTÜ Afet Yönetim Araştırma ve UyguIama Merkezi Müdürüdü olan Kadioğlu açıklamalarında bu depremlerin büyük İstanbul depreminin habercisi olduğunu belirtti.

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİNİN HABERCİSİ

Mikdat Kadioğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

"Yıllardır uyuyan bir fay hattı var arada bir kendini hatırlatıyor bize İstanbul'da. Bu deprem büyük İstanbul depreminin habercisi. Ulusal seferberlik halinde Marmara bölgesini afete hazırlamamız gerekiyor. İstanbul'da olan büyük depreme hazırlanmamız lazım."

Yorumlar (0)