Sigorta Şirketleri Hasarın Karşılığını Şemsiyeyle Vuran Yolcudan Alacaklar

İstanbul' da gerçekleşen metrobüs kazasının sebebi olarak kamuoyuna yansıyan şahıs, sigorta şirketlerine 1 milyon TL' lik bir ödeme yapmak durumunda kalacak.

GÜNDEM 24.09.2016, 11:13 24.09.2016, 11:29
Sigorta Şirketleri Hasarın Karşılığını Şemsiyeyle Vuran Yolcudan Alacaklar
Habertürk gazetesinden Rahim Ak' ın haberince; İstanbul' da gerçekleşen metrobüs kazasının sebebi olarak görülen şahıstan; sigorta şirketlerince 1 milyon TL' lik bir ödenek alınacak. Gerçekleşen metrobüs kazası kapsamında neredeyse 1 milyon TL' ye ulaşan bu rakam, kazaya sebep olan şahıs tarafınca ödenecek.

1 Milyon TL' lik bu rakamın içerisinde hangi masraflar yer alıyor?

2 otomobil hurdaya döndü, metrobüs büyük hasar aldı, yolcular yaralandığı için hastane masrafları gerçekleştirildi ve bu tedaviler halen devam etmekte. Dolayısıyla buradan oluşan maliyetin kabaca hesabı 1 milyon TL' ye ulaşacak. Kasıtlı olarak kazaya sebebiyet vermek, can ve mal güvenliğini tehlike atmak gibi nedenlerle 1 milyon TL' lik masrafa ve yaralanmalara yol açmak eylemlerinden sigorta şirketi ödediği parayı kazanın sebebi olan şahıstan alacak sigorta şirketleri; gerekirse ev, otomobil veya maaş haczine kadar işlemleri götürebilecekler.


Yolcular da şikayetçi olma hakkına sahipler.

Kazaya sebebiyet veren yolcuya, diğer yolcular maddi, manevi tazminat davası açma hakkına da sahipler. Çünkü o an metrobüs içerisinde yer alan vatandaşların iş kayıpları, can güvenlikleri gibi konular risk altına girmişti. Metrobüs kazasına sebebiyet veren kişi bu davalar kapsamında, hapis cezasına dahi çarptırılabilir.

Kamupersoneli.net | ANKARAYorumlar (0)