Silahlı Saldırıya Uğrayan Cumhuriyet Savcısı Küçüköner'in Yeni Görevi Belli Oldu

Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı A. Kadir Küçüköner geçtiğimiz günlerde makam odasında silahlı saldırıya uğramıştı. Küçüköner'in getirildiği yeni görev belli oldu.

Silahlı Saldırıya Uğrayan Cumhuriyet Savcısı Küçüköner'in Yeni Görevi Belli Oldu

Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı A. Kadir Küçüköner, geçtiğimiz günlerde makam odasında, polis memur Turgut Avcı'nın beylik tabancasıyla vurulmuştu. Cumhuriyet Savcısı A. Kadir Küçüköner'in, Yargıtay Tetkik Hakimi olarak görev yapmasına karar verildi.

HYSK Görevde Yer Değişikliği Kararı Aldı

Dün Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi'nin yayımlanan kararnamesi ile 267'si adli yargı hakim ve savcısı, 20'si idari yargı hakimi olmak üzere 287 yargı mensubunun görev yerinin değiştirilmesine karar verildi.

Bu görev değişikliklerinin içinde geçtiğimiz salı günü Korkuteli Adliyesi'ndeki makam odasında saldırıya uğrayan ve 5 kurşunla yaralanan Cumhuriyet Savcısı A. Kadir Küçüköner'in, Yargıtay Tetkik Hakimliği'ne atanmasına karar verildi.

4 Yerinden Yara Almıştı!

Savcı Küçüköner, silahlı saldırının ardından her iki akciğeri, karaciğeri, sağ ayak bileği ve sağ elinden yara aldı. Ağır yalananan Cumhuriyet Savcısı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı ve tedavisi halen devam ediyor. Küçüköner hastaneye ilk getirildiğinde ameliyatını yapan Prof. Dr. Abdullah Erdoğan, savcının durumuna ilişkin bilgi verdi.

Birkaç Gün İçersinde Sağlığına Kavuşacak

Prof. Dr. Erdoğan, Küçüköner'in son durumu hakkında;

"Savcı Bey'in bugünkü sağlık durumu son derece iyi. Akciğer cerrahisinden sonra kanaması tamamen durmuştu. Şu anda akciğer iyileşme döneminde. Sağ ayak bileğinde ve sağ elindeki yaralanmadan dolayı akşam saatlerinde ortopedi ve kalp cerrahisi bölümünden hekimler tarafından ameliyat edildi. Ayak bileğindeki yaralanma ve el sırtındaki yaralanma ameliyat edildi. Sinir ve tendon onarımı yapıldı. Orta kemik parçalı kırıkları cerrahi uygulaması yapıldı. Şu anda bilinci açık, kanaması yok, hayati tehlikesi yok. İyileşme döneminde birkaç gün içinde de sağlığına kavuşacak

Ortalama 10 Günü Var

1 gün daha yoğun bakımda kalacak, ihtiyacı var. Serviste de 3-5 gün kalır. Ortalama bir hafta 10 günlük süreye ihtiyacı var. Hastamızın kalbine müdahale olmadı, ayak bileğinin üst kısmında küçük bir yaralanması vardı. Oradaki bir damar yaralanmasından dolayı kalp damar cerrahisi bölümünce de müdahale erildi ve o damar düzeltildi" ifadelerini kullandı

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 16:12
YORUM EKLE