Sırbistan'dan Mesaj! Türkiye'ye Karşı Çalışacak Koalisyonun İçinde Yer Almayacağız

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında yaşanan yaptırım krizine ilişkin açıklamada bulkunarak "Sırbistan hiçbir zaman Türkiye'ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır" ifadelerinde bulundu.

Sırbistan'dan Mesaj! Türkiye'ye Karşı Çalışacak Koalisyonun İçinde Yer Almayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da Sırp mevkidaşı Ivica Dacic'le ortak basın toplantısı düzenleyerek ikili ilişkileri değerlendirdi.

ABD ile yaşanan gerginlik hakkında konuşan Çavuşoğlu yaptığı açıklamasında ise; "F-35 anlaşması tek taraflı iptal edilemez. Tehdit diliyle bir yere varılamaz. Benim de izlenimim ABD bu sorunları çözmek istemiyor, seçimlerde bunu malzeme yapmak istiyor" ifadelerinde bulundu.

Çavuşoğlu ayrıca açıklamasında;

"Bu yaklaşımla bir yere varamayız. Hukuk var, her ülkenin yargısı var. İç hukuk var, bir de uluslararası sözleşmeler var Türkiye ve ABD'nin taraf olduğu.

Tüm sorunlar çözülebilir ama dayatmayla tehditle değil. Öyle görülüyor ki siz bu sorunları çözmek istemiyorsunuz, kendi siyasi kaygılarınızla hareket ediyorsunuz ve kendi seçimlerinize malzeme yapmak istiyorsunuz.

Çünkü sergilenen tutumu izah etmek mümkün değil. Tamam kendi aralarında farklı kişilerden farklı açıklamalar geliyor. Aynı kurum içinde bile bakan ve yardımcıları arasında farklı tutumlar gördük, görüyoruz. Bu da var ama öyle görünüyor ki ABD bu sorunları çözmek istemiyor, seçimlerde bu konuları malzeme yapmak istiyor." dedi.

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic de Türkiye'ye destek vereceklerini ifade ederek;

"Sırbistan hiçbir zaman Türkiye'ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE