Şırnak Cizre'deki 100 Çocuğa Spor Elbise Dağıtıldı

Son zamanlarda terör olayları nedeniyle gündemden düşmeyen Şırnak'ın Cizre ilçesindeki 100 çocuğa spor kıyafetleri ve malzemesi dağıtıldı. Detaylar kamu haber merkezinde.

GÜNDEM 24.05.2016, 16:57 24.05.2016, 17:00
Şırnak Cizre'deki 100 Çocuğa Spor Elbise Dağıtıldı
 Şırnak'ın Cizre ilçesinde 100 çocuğa spor giysisi ve malzemesi dağıtıldı.

Çocukların kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması ve spora yönlendirilmesi amacıyla İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Konfederasyonu İl Başkanlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü birlikte proje hazırladı.

Proje kapsamında 100 çocuğa spor kıyafeti ve ekipmanları dağıttıklarını belirten Gençlik ve Spor Konfederasyonu İl Başkanı Abdulaziz Şık, "Bu projedeki temel amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve boş vakitlerinde spor yapmalarını sağlamaktır." dedi.

İlçede yaşanan terör olayları ve üç ay süren sokağa çıkma yasağı nedeniyle çocukların psikolojilerinin bozulduğunu belirten Şık, "Çocuklarımızı bu psikolojiden uzaklaştırıp sporla moral bulmalarını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinliğimize destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Ekinci, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Gümüş'e teşekkür ederim. Çocuklarımıza yönelik bu tür faaliyetler il genelinde devam edecektir." diye konuştu.

Kamupersoneli.net | AA
Yorumlar (0)