Şırnak, Silopi'de Şehit Olan 3 Askerimizin İsimleri ve Memleketleri Açıklandı!

21 Ağustos 2019 tarihinde Şırnak'ın Silopi ilçesinde gerçekleştirilen hain saldırıda şehit olan 3 askerimizin isimleri ve memleketleri açıklandı. Türkiye'yi yasa boğan şehitlerimizin Adıyaman, Hatay ve Erzurum İle İzmir'de bulunan ailelerine haber verildi. Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada yaralı 1 askerimizin de tedavisine devam edildiği öğrenildi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı duyuruldu.

GÜNDEM 21.08.2019, 23:11 21.08.2019, 23:28
Şırnak, Silopi'de Şehit Olan 3 Askerimizin İsimleri ve Memleketleri Açıklandı!

Şırnak'ın Silopi ilçesinde şehit olan 3 askerimizin isimleri ve memleketleri açıklandı.

Şırnak Valiliği tarafından açıklanan bilgilere göre 3 askerimiz şehit olmuş, 1 askerimiz ise yaralanmıştı. Yaralı askerimizin tedavisi devam ederken 3 askerimizin isimleri ve memleketleri belli oldu.

Adıyaman, Hatay ve Erzurum İle İzmir'e şehit ateşi düştü. Şehit olan askerlerimizin babaocaklarına Türk bayrakları asıldı. Taziye çadırları kuruldu.

İZMİR'E ve ERZURUM'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şırnak'ın Silopi ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Şehit Muhammed Ferdi Güntekin'in İzmir’de yaşayan eşinin evine şehit ateşi düştü.

Şehit Muhammed Ferdi Güntekin'in 3 yaşında bir kız çocuğu babası olduğu öğrenildi. 

Şehidin annesinin Erzurum'da yaşadığı ve Şehit Muhammed Ferdi Güntekin'in naaşının Erzurum Dumlu Şehitliği'nde defnedileceği belirtildi.

HATAY 'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şırnak'ın Silopi ilçesinde düzenlenen operasyonda şehit düşen olan Hataylı asker Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Uçar'ın baba ocağına acı haber ulaştı.

Fatma-Haşim Uçar çiftinin oğlu Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Uçar'ın acı haberi sonrasnda ailenin evine Türk bayrağı asıldı.

ADIYAMAN'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şırnak'ın Silopi ilçesinde düzenlenen terör operasyonunda yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Ayhan Yanık'ın acı haberi Adıyaman'daki ailesine verildi.

Yorumlar (0)