Şırnak'ta SİHA'ların Askeri Bölgelere Düştüğü İddialarına Açıklık Getirildi

Şırnak'ta Silahlı İnsansız Hava Araçlarının askeri bölgelere düştüğü ifade edilmiş ve bu konuya açıklık getirilmesi talep edilmişti. SİHA'ların düşmesi iddialarına açıklık getirildi. İşte detaylar...

Şırnak'ta SİHA'ların Askeri Bölgelere Düştüğü İddialarına Açıklık Getirildi

Şırnak'ta dün Silahlı İnsansız Hava Araçlarının askeri sü bölgelerine düştüğü iddia edilmişti. Bu iddialara açıklık getirildi ve gerçek ortaya çıktı.

Bu kapsamda askeri bölgelere üzerinde kamara tertibatının olduğu uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı (EYP) bağlanmış 8 adet maket uçağın düştüğü ifade edildi.

MAKET UÇAKLARIN DÜŞTÜKLERİ YERLER

Konu ile ilgili olarak aktarılanlara göre el yapımı planör tipi maket uçaklardan Şırnak Valiliği giriş merdivenlerine 1 adet, Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığına 2 adet, Kayatepe Üs Bölgesine 1 adet, Aydoğdu Üs Bölgesine 1 adet, Aydoğdu Üs Bölgesinin 1 kilometre güney batısına 1 adet, Kostok Vadisi'ne 1 adet ve Şenoba Tugay Komutanlığına bağlı Hamittepe Üs Bölgesine 1 adet EYP tuzaklı yapay uçak düşürüldü.

Ayrıca maket uçakların uzman ekipler tarafından yapılan ön incelemede planör tipi gövdesi strafordan yapılmış ve piyasadan temin edilebilen şekilde el yapımı olduğu, model uçakların üzerinde elektrikli fünye tertibatlı plastik patlayıcılar bulunduğu ve bazı patlayıcıların çivi ile güçlendirildiği vurgulandı.

DÜŞÜŞTEN SONRA PATLAMADILAR

Tüm bunların yanı sıra maket uçakların üzerinde kamera tertibatının olduğu ve her uçağın ayrı ayrı komuta edildiği vurgulanarak uçakların düştükten sonra patlamddığı belirtildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE