Sivas 5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda Yemin Töreninde Yürek Burkan Olay!

Sivas'ta 5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda acemi eğitimlerini tamamlayan 2 bin 372 Mehmetçik, düzenlenen törenle yemin etti. Tören sonrasında aileler askerlerle sarıldı. O esnada alanda yürek burkan bir olay yaşandı. Kimsesi olmayan bir asker gözyaşlarına boğuldu. Askerin bu durumunu gören bir kadın örnek bir davranış sergiledi.

GÜNDEM 09.08.2019, 20:31
Sivas 5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda Yemin Töreninde Yürek Burkan Olay!

Sivas 5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda acemi eğitimlerini tamamlayan 1999/3 tertip 1’inci kademe askerleri yemin etti.

Düzenlenen törene 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ile asker aileleri katılım gösterdi.

Yemin eden askerlere seslenen Tuğgeneral Erbakan yaptığı açıklamasında;

"Komutanınız olarak sizlerin ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza vazifeyi, namus bilip çalışacağınıza parolanızın vatan, millet, bayrak ve şeref olacağının dürüstlük ve doğruluktan asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum." dedi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Konuşmanın ardından geçit töreni yapıldı ve tören sonrasında askerlerin aileleriyle buluşması esnasında duygusal anlar yaşadı.

Asker arkadaşlarının ailesine sarıldığını gören bir asker yere çömelerek ağlamaya başladı.

Annesinin vefat ettiği öğrenilen asker ise bir süre gözyaşı dökerken o esnada duygusal anlar yaşandı.

Askerin gözyaşı döktüğünü gören bir aile, yanına gitti ve teselli etmeye çalıştı. Oğlunun yemin töreni için alana gelen bir kadın ise,;

Ben de senin annenim" dedi ve ağlayan askere sarıldı.

Yorumlar (1)
miko 4 ay önce
vay kardeşim benim ya Allah Gönlüne göre versin.