Sofuoğlu'nun Danışmanından Skandal Açıklama! Milletvekilleri Maaşlardan Pay Alıyorlar

Geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımla tartışma yaratan Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun danışmanı Semih Bostanoğlu'ndan skandal bir açıklama geldi. Danışman Bostanoğlu yaptığı açıklamada ise; "Diğer milletvekilleri danışmanlarının maaşlarından pay alırken, Kenan abim bizim her şeyimizle ilgileniyor" ifadelerini kullandı.

Sofuoğlu'nun Danışmanından Skandal Açıklama! Milletvekilleri Maaşlardan Pay Alıyorlar

Geçen günlerde üzerinde 'senatör' sıfatının yazdığı kartvizitler bastırmasıyla tartışma yaratan AK Partili Milletvekili Kenan Sofuoğlu, bu kez de TBMM'deki odasında masaya ayaklarını uzatarak çektiği fotoğrafı paylaştı. Fotoğrafta ayakları gözüken Sofuoğlu'nun karşısında duran iki kişiye de "Emir erlerim" dediği paylaşım tartışma yarattı. Sofuoğlu'nun danışmanı Semih Bostanoğlu fotoğrafla ilgili olarak açıklama yaptı. Bostanoğlu, "Diğer milletvekileri danışmanlarının maaşlarından pay alırken, Kenan abim giydiğimiz kıyafetimize kadar her şeyimizle kendisi ilgileniyor. Meclis'te bizden ayrı oturduğunu gören bir tane danışman varsa çıksın konuşsun" dedi.

Sofuoğlu paylaşımını kısa sürede kaldırdı. Çok sayıda tepkinin geldiği fotoğraflara, eleştiriler devam ediyor.

SOFUOĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Sofuoğlu, gelen tepkiler üzerine şu açıklamayı yaptı:

"Siyasete biraz espri katmak amacıyla yapmış olduğum paylaşım kastının ötesinde anlamlara taşınmıştır. Tabi ki bunu kesinlikle doğru görmüyorum ancak lüzumsuz tartışmalara sebebiyet vermemek için bu paylaşımımı 4 dakika içerisinde kaldırdım. Yanlış anlama üzerinden gelen eleştirilerin başımın üstün de yeri var. Hususen yanlış anlama kastıyla gelen eleştirileri milletin vicdanına havale eder, saygılarımı sunarım."

"DİĞER MİLLETVEKİLLERİ DANIŞMANLARININ MAAŞINDAN PAY ALIYOR"

Sofuoğlu'nun danışmanı kişisel Facebbok hesabı üzerinden konuyla ilgili olarak bir paylaşımda bulundu.

Bostanoğlu şunları söyledi:

"Meclis'teki milletvekillerinin danışmanlara yaptıkları muameleleri gördük. 600 milletvekili içinden iddia ediyorum Kenan abim kadar danışmanlarına değer veren, yediği içtiği ayri gitmeyen, aynı odada kalan bir milletvekili yoktur. Diğer milletvekileri danışmanlarının maaşlarından pay alırken, Kenan abim giydiğimiz kıyafetimize kadar her şeyimizle kendisi ilgileniyor. Meclis'te bizden ayrı oturduğunu gören bir tane danışman varsa çıksın konuşsun. Milletvekillerinin arasında değil, danışmanların arasında oturur sırf bizler için. Bu arada o şakayı biz isteyerek bu hataya düşürdük onu."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihat
Cihat - 6 ay Önce

Biride çıksın açıklasın danışman maaşından pay alınıyor mu bunun gerçek olmaması lazım ama şuda bi gerçekki milletvekilinin dişçi parasıda genel bütçeye ait bunuda çoğu kişi bilmiyordur doğru çıkarsada şaşırmam