Sokağa Çıkma Yasağının Sürekli Hale Getirilmesi İçin Flaş Öneri

Sokağa Çıkma Yasağının Sürekli Hale Getirilmesi İçin Flaş Öneri

Gazeteci Deniz Zeyrek canlı yayında yaptığı açıklamalarında sokağa çıkma yasağı hakkında önemli bir öneride bulundu. Zeyrek açıklamalarında İçişleri Bakanlığı'nın uygulamaya koyduğu, 09.00-14.00 saatleri arasındaki temel ihtiyaç uygulamasına halkın büyük oranda uyduğunu ifade etti ve bunun yaygınlaştırılabileceğini ve sürekli hale getirilebileceğini belirtti.

Gazeteci Deniz Zeyrek, HaberTürk’te katıldığı programda çok önemli açıklamalarda bulunarak İçişleri Bakanlığı’nın 23 Nisan 2020 Perşembe ve 24 Nisan 2020 Cuma günleri, marketlerin ve bakkalların 09.00-14.00 saatleri arasında faaliyet göstermesine imkan tanıyan düzenlemesine değindi. Zeyrek bu uygulamanın baz alınarak sokağa çıkma yasağının sürekli hale getirilmesi önerisinde bulundu.

"YAĞILMA OLMUYOR"

Konu ile ilgili olarak gazeteci Deniz Zeyrek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Perşembe ve cuma günleri 14.00’e kadar alışveriş yapılabilir, markete gidilebilir uygulaması çok doğruydu. Benim kişisel olarak sabah ve öğlen saatlerinde gözlemlediğimde bir yığılma olmuyor.

İnsanlar hem sokağa çıkma yasağını içselleştirmiş hem de kişisel ihtiyaçları olmadığı sürece sokağa çıkmıyorlar. Bugün de gözlemlediğim kadarıyla fırınların dışında bir insan kalabalığı yoktu.

"UYGULAMA YAYGINLAŞTIRILABİLİR"

Ben artık büyük kentlerde bunu içselleştirdiğini düşünüyorum. İnsanlar dışarı çıkmak zorunda değilse, işe gitmek zorunda değilse evinde kalmayı tercih ediyor. Bence bu uygulama yaygınlaştırılabilir.

"GENEL İTİBARİ İLE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI"

Önümüzdeki günlerde bir tehlike kalmamış gibi görünüyor ama olur da ikinci bir dalga yaşanırsa bu uygulama sürekli hale getirilebilir. Yani sabah 09.00’dan 14.00’e kadar temel ihtiyaçlarınızı karşılarsınız ama genel itibariyle sokağa çıkma yasağı olur.

Belki ilerideki günlerde cumartesi, pazar günleri de bu yöntem uygulanır çünkü gerçekten işe yaradığını ben gazeteci olarak gördüm. İnsanlar genelde uygulamaya uyuyor ve herkes işin ciddiyetinin farkında.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.