Son Bir Haftada Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı Açıklandı

Terörle mücadele kapsamında Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Batman, Mardin ve Bitlis'te güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında son bir haftada etkisiz hale getirilen terörist sayısı açıklandı.

GÜNDEM 21.04.2017, 13:14
Son Bir Haftada Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı Açıklandı

TERÖR ÖRGÜTÜNE OPERASYON ! 

Güvenlik güçlerince Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Batman, Mardin ve Bitlis'te son bir hafta içinde yürütülen operasyonlarda 45 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Konu ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bir açıklama yapıldı. TSK tarafından yapılan açıklamada ülke ve milletin güvenliğini sağlamak amacıyla yurt içinde bölücü terör örgütüne karşı yürütülen azimli ve kararlı mücadele, Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde güvenliğin sağlanması ve burada terör nedeniyle göç edenlerin dönüşüne destek kapsamındaki faaliyetler sürüyor.

45 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bölücü terör örgütünün sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullanması nedeniyle büyük önem taşıyan özellikle Hakkari, Şırnak, Tunceli, Diyarbakır, Batman, Kars bölgelerini teröristlerden temizlemek ve bahar-yaz dönemine yönelik hazırlıklarını kısıtlamak maksadıyla başlatılan operasyonlar aralıksız devam ediyor.

Şırnak'ın Beytüşşebap, Hakkari'nin Yüksekova, Diyarbakır'ın Lice, Batman'ın Sason, Mardin'in Dargeçit ve Bitli'in merkez bölgelerinde operasyonlar gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyonlarda TSK'nın açıklamasına göre 45 terörist etkisiz hale getirildi. Bu kapsamda eylem hazırlığında olan terör örgütüne ağır kayıplar verildi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)