banner731

Son Dakika 14 Ağustos 2019 Çarşamba Haberleri! Son Dakika Önemli Gelişmeler

14 Ağustos 2019 tarihli son dakika güncel haberlerini derledik. Türkiye'de ve Dünya'da 14 Ağustos'ta yaşanan günün en önemli ve en kritik haberlerini paylaşıyoruz. Ekonomiden, siyasete, iş ilanlarından, Dünya gündeminde yaşanan olaylara yönelik olarak en güncel ve en önemli gelişmeler sizlerle. Peki 14 Ağustos 2019 tarihinde Çarşamba günü ne oldu? İşte Türkiye ve Dünya gündeminde 14 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan en önemli gelişmeler...

GÜNDEM 14.08.2019, 22:59
Son Dakika 14 Ağustos 2019 Çarşamba Haberleri! Son Dakika Önemli Gelişmeler

Türkiye'de ve Dünya'da yaşanan en önemli gelişmeleri paylaşıyoruz.14 Ağustos 2019 tarihli son dakika en önemli haberler sizlerle...

14 Ağustos 2019 tarihinde Kurban Bayramı tatilinin son gününde ülkemizde yaşanan ekonomik, siyasal ve politik gelişmeleri derledik. Özel sektör ve kamu iş ilanlarının yanı sıra teknoloji sektöründe duyurulan yeni özellikler ve Liderlerin açıklamalarını derledik.

(NOT: HABERLERİ OKUMAK İÇİN GÖRSELLERE TIKLAYINIZ, OTOMATİK SAYFA AÇILACAKTIR)

14 AĞUSTOS 2019 TARİHLİ EN GÜNCEL HABERLER

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim vaadini gerçekleştirdi. Seçimden önce öğrencilerin suyu indirimli kullanacağını duyuran Mansur Yavaş, bu projenin hayata geçirildiğini duyurdu.

https://www.kamupersoneli.net/ekonomi/ankara-buyuksehir-belediye-baskani-mansur-yavas-tan-ogrencilere-h78136.html

İstanbul, Zeytinburnu açıklarında kargo gemisi ile yakıt tankerinin çarpıştığı açıklandı. Yaşanan kazaya Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti ekiplerinin müdahale ettiği öğrenildi.

Hükümet ile Türk İş arasında gerçekleştirilen kamu işçisinin yıllık zam ve haklarının açıklandığı toplantıya flaş bir gelişme yaşandı. Hükümetin zam teklifini açıklayacağı günün birkaç gün öncesinde anlaşma sağlanamaması durumunda "greve gideriz" diyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın mikrofonu açık kalınca Çalışma Bakanı Selçuk ile yaşadığı diyalog ortaya çıktı. Hükümetin kamu işçilerine yeni zam teklifini açıkladığı toplantıda beklenen oran olmadan "kabul eden" Türk-İş Genel Başkanı Atalay'ın sözleri gündeme bomba gibi düştü.

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2 bin 500 polis alımı yapılıyor. Buna göre 250'si kadın 2 bin 250 erkek polis öğrenci alımı yapılacak. Peki başvurular nasıl yapılacak? Kimler başvuru yapabilir?

200 bin kamu işçisi için toplu iş sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşme kapsamında kamu işçisinin hakları iyileşiyor ve maaşın dışında doğum, ölüm, evlenme yardımı, tazminat ve yemek gibi ödemeler artacak.

Çalışan annelere kreş yardımı yapılıyor ve bu ücret 304 TL olarak belirlenmişti. Ancak yeni gelişmeler kapsamında kreş yardımı 1015 TL olarak açıklandı. Peki kreş yardımından nasıl yararlanılır?

Amerika ile Türkiye arasında güvenli bölge için müşterek Harekât Merkezi kurulmasına yönelik mutabakat sonrası, 6 kişilik Amerikalı askeri heyet Şanlıurfa'ya geldi. Sınır hattında incelemelerde bulunuyorlar. Müşterek Harekât merkezinin Akçakale’de kurulması öngörülüyor. Ankara ile Washington arasındaki mutabakataysa AK Parti içinden tepki yükseldi. ‘’müşterek oyalama Merkezi’’ diyen eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk, ABD ile yapılan anlaşmadan duyduğu kaygıyı şu ifadelerle dile getirdi; ‘’neyin telaşı? Neyin hesabı? Neyin planı? Ve neyin pazarlığı? Herkes her şeyin farkında ama her şeyin! Dikkate izliyoruz’’ dedi.

ETBİR Başkanı Ahmet Yücesan kırmızı et üreticisinin maliyeti hakkında açıklamalarda bulundu. Yücesan açıklamalarında maliyetin yüzde 30 - 35 arttığını ifade ederek bir, bir buçuk ay sonra kırmızı ete yüzde 20 zam yapılacağını ifade etti.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 14 – 30 Ağustos arasında tam 8 bin 854 işçi alımı yapacak. İŞKUR tarafından yapılan bildiride, en az ilkokul mezunu binlerce kişiye iş istihdamı sağlanacağı söylendi. Vasıflı ve vasıfsız olmak üzere, Türkiye’nin onlarca şehrinde beden işçisi alınacağını bildiren İŞKUR, başvuruların başladığını ve başvuru yapmak isteyen adayların, İŞKUR şubelerine gitmeden web sayfası üzerinden online başvuru yapabileceklerini belirtti. İşçi alımı başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için aşağıda başvuru sayfasına ait link verilmiştir. Belirtilen linki kullanarak hangi ilde işçi alımı yapıldığını görebilir ve kriterinize uygun iş ilanına anında başvuru yapabilirsiniz. İşçi alımı ile ilgili adaylardan istenilen şartlar, adaylara sunulan sosyal haklar ve diğer detaylar her bir iş ilanı içeriğinde ayrı ayrı olarak belirtilmekle birlikte her bir iş ilanının son başvuru tarihi farklıdır. İşte detaylar….

Hükümet tarafından yardıma ihtiyacı olan kesimlerin yanı sıra çalışanlar, işsizler ve gençlere de istihdam destekleri verilmektedir. Çalışanlara AGİ desteği verilirken işsizlere işsizlik maaşı ve genç istihdam yapan patronlara destek veriliyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni iş ilanları yayımlandı ve itfaiyeci, sekreter ve yönetici asistanı alımı yapılacağı duyuruldu. 31 Ağustos 2019 tarihine kadar başvuruların alınacağı iş ilanına başvuru yapacak adaylar alt kısımda yer alan genel şartlara dikkat etmek zorundadır. Başvuru şartlarına uygun olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Konya'da yaşanan olay milyonlarca araç sahibini ve araç sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiriyor. 5 parça boyalı olduğu anlaşılan araç nedeniyle 5 yıldır devam eden hukuk mücadelesi Bölge adliyesine taşındı daha sonra dosyanın Yargıtay'a gitmesiyle emsal bir karar çıktı. İşte milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren karar...

Türkiye'de pek çok kişi herhangi bir iş yerine bağlı olmadan evden çalışmak ve bu şekilde para kazanarak hayatını sürdürmek istiyor. Elbette en kârlı iş fikirleri her zaman bu araştırmaların başında geliyor ancak bu işlerde evde oturulduğu yerden yapılmıyor. Her iş için birikim veya imkanların olması gerekmektedir. Bu sayede evde iş yaparak para kazanmak göründüğü gibi kolay olmayabilir. Peki evde iş yaparak nasıl para kazanılır? İşte evden iş yaparak para kazanmak isteyenler için en kârlı iş fikirleri.

Yorumlar (0)