Son Dakika... 39 Hakim ve Savcı HSK Tarafından İhraç Edildi

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK), 39 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti.

Son Dakika... 39 Hakim ve Savcı HSK Tarafından İhraç Edildi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yargı ayağına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararı ile 39 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi.

FETÖ KAPSAMINDA 49 HAKİM VE SAVCI MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatları olduğu sabit görülen 39 hakim ve cumhuriyet savcı 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) 3. maddesinin 1. fıkrası çerçevesinde meslekten ihraç edildi. Alınan kararda ihraç edilen hakim ve savcıların meslekte kalmalarının uygun olmadığı ve ayrı ayrı olmak üzere meslekten çıkarılmalarına karar verildiği ifade edildi. 

TOPLAM 4 BİN 560 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), yargı ayağına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bugüne kadar 4 bin 521 hakim ve savcı hakkında FETÖ üyeliğinden işlem yapılmıştı. HSK tarafından alınan kararlar ile FETÖ ile bağlantılı bu kişiler mesleklerinden ihraç edildi. HSK tarafından 39 hakim ve savcının ihracının ardından ihraç edilen toplam hakim ve savcı sayısı 4 bin 560 oldu. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 21:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 2 yıl Önce

Fetö bağlantılı bilmem kaç tane hakim savcı... Daha yargilamalari yapılmamış haklarında verilmiş kesin bir hüküm yok... Ama malesef herkes hükmü vermiş masumiyet karinesi yok olmuş. Bizimki gibi bir hukuk devletinde normal tabi. ..

Meraklı
Meraklı - 2 yıl Önce

Acaba şimdi kimin referansı ile işe girenler ne zaman ihanet edecek adam işinin ehli olmaz ise torpille işe gererse ne bekleyeksin