SON DAKİKA... AK Parti'den Melih Gökçek Açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Melih Gökçek ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmelerinin ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 06.10.2017, 18:43 06.10.2017, 21:42
SON DAKİKA... AK Parti'den Melih Gökçek Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından konu ile ilgili olarak AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan bir açıklama geldi.

RUTİN BİR GÖRÜŞME VURGUSU

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal konuya dair yapmış olduğu açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Melih Gökçek arasında gerçekleşen görüşmenin rutin bir görüşme olduğuna dikkat çekerek bazı projeler üzerine konuşulduğunu aktardı. AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın konuya ilişkin sözleri şu şekilde,

“Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklama çok netti. Rutin bir görüşmeydi, yani Melih Bey’in daha önceden talep ettiği bir randevuya verilmiş rutin cevaptı. Yani Cumhurbaşkanımız görüşmek için çağırmadı Melih Bey’i, kendisinin daha önceden randevu talebi vardı.

Bu talebe binaen tam da orada biliyorsunuz 5 milyon kitaplı bir kütüphane yapılıyor Külliye’nin orada ve gerçekten de bir müze çalışması var. Aynı zamanda da 15 Temmuz Şehitler Abidesi ile ilgili düzenleme halen devam ediyor. Bunlarla ilgili bir görüşmeydi.

Ben daha önce de açıkladım, bir istifa talebi söz konusu değil ama bizim 4 aydan beri ısrarla söylediğimiz bir şey var. Sizlere bunu sürekli söylüyoruz. Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın partiye tekrar dönmesiyle birlikte parti her şeyi elden geçiriyor.

Teşkilatları elden geçiriyor, belediyeleri elden geçiriyor, hükümeti elden geçiriyor. Bütün bu elden geçirmenin amacı da 2019’a hazırlık. Bu süreçte bizim herhangi bir il başkanına, herhangi bir belediye başkanına, yani herhangi bir siyasinin kendisini siyasi güvence altında hissetmesi diye bir şey söz konusu olamaz.

Yani ‘Şunların istifası istenecek, şunların istifası istenmeyecek’ diye bir şey söz konusu olamaz. Yerel Yönetimler Başkanlığının bu konuda çalışmaları devam ediyor”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)